علت روشن نشدن چراغ هشبرد ماینر

هشبرد ماینر از قطعات بسیار مهم ماینر ها می باشد که در صورت خرابی و یا عدم کارکرد آن، نیاز به تعمیر هشبرد و یا تعویض آن خواهد بود. هشبرد ها در اثر استهلاک آسیب خواهند دید و در صورت خرابی باعث کارکرد غلط ماینر تان شده و عدم کارکرد ماینر نیز برای صاحب آن، تماما ضرر خواهد بود. دراین مقاله از وبسایت مگاماینر، بعنوان بزرگترین مرجع تعمیر هشبرد و تعمیر ماینر به علت روشن نشدن چراغ هشبرد پاسخ خواهیم داد.

علت روشن نشدن چراغ هشبرد و عیب یابی ماینر

از مهمترین فرایندها در تعمیرات ماینر، عیب‌ یابی به شکل صحیح است. معمولا بخش زیادی از مشکلات ماینر ها به خاطر خرابی هشبرد ماینر و یا به علت روشن نشدن چراغ هشبرد می باشند.

اگر یک یا چند تراشه روی هشبرد ماینر خراب شوند و یا از کار بیفتند، هشریت دستگاه شما افت خواهد کرد. از متداول ترین روش‌های تعمیر هشبرد ماینر، تعویض چیپ روی برد می باشد که باید توسط متخصصین این حوزه انجام شود.

به جهت اهمیت این موضوع و یافتن علت روشن نشدن چراغ هشبرد، با دپارتمان تعمیرات مگاماینر تماس بگیرید و عیب یابی و تعمیر هشبرد ماینر خود را به ما بسپارید . همچنیین می توانید از گارانتی ۴۰ روزه ما پس از تعمیر ماینر و تست آن، استفاده کنید.

معنای چراغ های ماینر چیست؟

سبز: نشانگر پورت اترنت

زرد: پورت اترنت

چراغ نرمال (سبز)

چراغ خطا (قرمز)

معنای چراغ های ماینر هنگام روشن شدن و بعد از اتصال به استخر

  1. هنگامی که ماینر روشن می‌شود، چراغ سبز و قرمز همزمان روشن شده و ماینر شروع به کار می‌نماید.
  2. پس از این که ماینر شروع به کار کرد، چراغ قرمز شروع به چشمک زدن می‌کند و چراغ سبز خاموش شده و ماینر به استخر ماینینگ متصل می‌گردد.
  3. بعد از اتصال موفقیت‌آمیز به استخر، چراغ قرمز خاموش می‌شود و چراغ سبز چشمک زده و هشریت دستگاه نمایان می‌گردد.

آیا چراغ هشبرد روشن نمی‌شود؟ علت روشن نشدن چراغ هشبرد

یکی دیگر از مشکلات رایج در مورد هشریت ماینر و احتمال نیاز به تعمیر هشبرد، به علت روشن نشدن چراغ هشبرد آن است. هر هشبرد دارای دو چراغ سبز و قرمز می‌باشد. در صورتی که چراغ قرمز روشن باشد حتما خطایی وجود دارد.

اما روشن بودن چراغ سبز نشان دهنده‌ی  وضعیت نرمال هشبرد است. اگر چراغ سبز چشمک زن باشد و چراغ قرمز خاموش، یعنی دستگاه شما در وضعیت نرمالی قرار دارد.

چراغ قرمز چشمک می‌زند؟

همان گونه که قبل‌تر هم گفتیم، در صورتی که چراغ قرمز ماینر روشن شود حتما خطایی در دستگاه وجود دارد. این خطا ممکن است در اثر افزایش دمای ماینر و یا از بین رفتن دسترسی ماینر به شبکه باشد.

در چنین شرایطی ابتدا باید دمای محیط را چک کنید و اگر مشکل از دمای دستگاه نیست، اتصالات شبکه را چک نمایید و از وصل بودن آن مطمئن شوید. حال باید ماینر را ریست کرده و DHCP را تنظیم نمایید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت همه آی پی‌ها را به آی پی استاتیک یا DHCP تبدیل نمایید.

علت روشن ماندن یک سره‌ی چراغ سبز و چشمک نزدن

همانطور که قبل تر هم گفته شد، چراغ سبز در قطعه ی هشبرد در حالت نرمال چشمک می‌زند و اگر بصورت ثابت روشن باشد، باید اتصالات شبکه ی آن‌را چک کنید و علت روشن ماندن چراغ هشبرد را بیابید. سپس دستگاه را ریست کرده و آی پی دستگاه را عوض نمایید.

دلیل صفر شدن هش ریت ماینر چیست؟

هر گونه خرابی در قطعه هشبرد ماینر باعث افت قابل توجه هش ریت می‌شود. از آنجایی که هشریت ماینر با سود دهی دستگاه ارتباط مستقیم دارند، افت آن مشکل بزرگی است که باید هرچه زودتر برطرف گردد.

ماینرهای مختلف، تعداد هشبرد های متفاوتی نیز دارند. اگر در پی خرابی هشبرد ها، چراغ های ماینر نیز روشن نشوند، باعث افت کارکرد ماینر شده، و باید علت روشن نشدن چراغ هشبرد را بیابید.

میزان هشریت هر ماینر با تعداد چیپست‌های نصب شده روی برد آن رابطه مستقیم دارد. بنابراین هر چه تعداد چیپست‌های از کار افتاده بیشتر باشد، هشریت دستگاه نیز کمتر می‌شود.

دلیل صفر شدن هشریت و قطع شدن ماینر از استخر ماینینگ

چنانچه هم هشریت ماینر صفر شده باشد و هم از  استخر ماینینگ قطع شده، احتمالا ایراد کار یا از هشبرد است یا از نرم افزار.

علت کاهش هشریت ماینر چیست؟

کاهش هشریت ماینر یکی از مشکلات نگران کننده در دستگاه‌های ماینر است که ذهن بسیاری از دارندگان دستگاه ماینر را درگیر می‌نماید. در صورتی که هشریت دستگاه شما صفر شده است و فرکانس بردها هم اشتباه نمایش داده می‌شوند، به احتمال زیاد مشکل از فرمور است و باید فریمور را بروزرسانی کنید. چراغ های هشبرد را نیز چک نمایید. در صورت روشن نشدن هیچ یک از چراغ ها، دستگاه خود را برای یافتن علت روشن نشدن چراغ هشبرد، به مجموعه ی مگاماینر ارسال نمایید.

 

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 1 - میانگین: 1 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *