کنترل برد ماینر چیست ؟

کنترل برد در واقع یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های یک ماینر می‌باشد که فعالیت صحیح آن می‌تواند بخش‌های مختلفی از ماینر را تحت تاثیر قرار دهد. وظایف و عملکرد این قطعه از روی نام آن قابل حدس می‌باشد. در واقع از روی واژه کنترل برد ( Control Board ) متوجه می‌شوید که وظیفه‌ی این قطعه کنترل و مدیریت بخش‌های مختلف دستگاه است. کنترل‌برد از پر مصرف‌ترین قطعات موجود در ماینرها می‌باشد و در اغلب موارد با خراب شدن این قطعه، ماینر به طور کلی از کار خواهد افتاد. ما در این مقاله روش‌های تعمیر کنترل برد ماینر، عوامل موثر بر روی خرابی این قطعه و سایر نکات مهم و مرتبط با آن را به صورت جامع بررسی خواهیم کرد.

عوامل تاثیر گذار بر روی خرابی کنترل برد ماینر جهت تعمیر کنترل برد ماینر

دمای بالا و حرارت بیش از اندازه یکی از اصلی‌ترین عواملی می‌باشد که سبب خرابی کنترل برد ماینر می‌شود. به همین منظور همواره به دارندگان این دستگاه‌ها توصیه می‌شود که در محیطی مناسب و از امکانات خنک‌کننده استاندارد استفاده نمایند. تا از خرابی و نیاز به تعمیر کنترل برد ماینر جلوگیری شود.

در مواردی خرابی قطعات خنک‌کننده همانند فن‌ها و … می‌توانند آسیب‌های جدی و پر هزینه‌ای را به ماینر تحمیل کنند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خرابی کنترل برد ماینر اشاره کرد. در ادامه اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی کنترل برد ماینر را به شما معرفی می‌کنیم.

 

نشانه های خرابی و نیاز به تعمیر کنترل برد ماینر

1. عدم دسترسی به صفحه تنظیمات ماینر

عدم دسترسی به صفحه تنظیمات یکی از مشکلاتی است که می‌تواند نشانه خرابی کنترل برد ماینر باشد. دقت داشته باشید که تمامی این نشانه‌ها از جمله عدم دسترسی به صفحه تنظیمات به تنهایی نمی‌توانند نشانه خرابی کنترل برد باشند. در مواردی این مشکلات ناشی از ایرادات نرم افزاری ماینر می‌باشند و با فرآیند‌هایی مثل ری استارت کردن دستگاه و … حل‌می شوند.

اما زمانی که مشکل شما با ری استارت کردن، بروز رسانی و … دستگاه برطرف نشد باید به سراغ تعمیر کنترل برد ماینر بروید. کنترل برد ماینر مدیریت نرم افزاری و حتی کنترل بخش‌های سخت افزاری ماینر را بر عهده دارد.

تعمیر کنترل برد ماینر

2. پیدا نکردن آدرس IP

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، کنترل برد در واقع قلب اصلی دستگاه‌های ماینر می‌باشد که مدیریت بخش‌های بسیاری را بر عهده می‌گیرد. پیدا نکردن آدرس IP یکی از متداول‌ترین نشانه‌های اختلال در عملکرد کنترل برد می‌باشد.

دقت داشته باشید که عواملی مثل مشکل در روتر، خرابی کابل اترنت، مشکلات نرم افزاری جزئی و … نیز می‌توانند سبب پیدا نکردن آدرس IP دستگاه ماینر شوند و خرابی کنترل برد جدیدترین و پرهزینه‌ترین موردی است که می‌تواند سبب به وجود آمدن این ایراد شود.

به شما توصیه می‌کنیم در صورت مواجه شدن با این نشانه در ابتدا تنظیمات ماینر و بخش‌های نام برده شده را بررسی کنید و در انتها به سراغ تعمیر کنترل برد ماینر یا تعویض آن بروید. در این موارد با اطمینان کامل می‎توانید تعمیر کنترل برد و تعمیر ماینر های خود را به مجموعه‌ی تخصصی مگاماینر بسپارید و از گارانتی ۴۰ روزه‌ی ما بهره‌مند شوید.

3. عدم شناسایی و فعالیت صحیح فن ها

کنترل بخش‌های خنک‌کننده و فن‌های ماینر از اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظایف کنترل برد می‌باشند. فن‌های ماینر وظیفه خنک کردن کلی دستگاه را بر عهده دارند. ماینر ها جزو دستگاه‌هایی می‌باشند که گرمای قابل توجهی تولید کرده و نیاز مبرم به سیستم‌های خنک کننده دارند.

حرارت بالای حاصل از فعالیت ماینر ها جزو اصلی‌ترین دلایل آسیب دیدن این دستگاه‌ها می‌باشد. آسیب‌های حاصل از حرارت بالا معمولا بسیار جدی و پر هزینه می‌باشند و در اغلب موارد فعالیت کلی ماینر را مختل می‌کنند.

به همین دلیل در صورت عدم فعالیت صحیح فن‌های ماینر و از کار افتادگی برخی از آن‌ها به سرعت باید به سراغ بررسی و تعمیر کنترل برد ماینر بروید تا از به وجود آمدن خسارت‎های جدی‎تر جلوگیری نمایید.

تعمیر کنترل برد ماینر

4. عدم شناسایی صحیح هش برد

اگر دستگاه ماینر شما نمی‌تواند به راحتی هش برد ها را شناسایی کند یا به طور کلی این قابلیت را از دست داده است، باید به سراغ تعمیر کنترل برد ماینر بروید.

اختلال در عملکرد کنترل برد ماینر یا آسیب دیدن بخش هایی از ان می‌تواند شناسایی هش برد ها را با مشکل جدی مواجه کند توجه داشته باشید که برای تعمیر کنترل برد ماینر و از بین بردن ایراد فوق باید به سراغ تعمیرکاران متخصص و فعال در این عرصه بروید.

دپارتمان تخصصی مگاماینر همواره در خدمت رسانی به مشتریان عزیز پیشرو بوده است و جهت تعمیر کنترل برد ماینر در تهران ( و تعمیر تمامی قطعات ماینر)، می‌توانید بصورت حضوری و غیر حضوری، از خدمات ما بهره مند شوید.

کنترل برد قطعه ای الکترونیکی و بسیار حساس می‌باشد و تعمیر آن نیاز به تخصص و دانش کافی دارد. دقت داشته باشید خرید بخش‌های مختلف و جزئی کنترل برد به تنهایی می‌تواند هزینه بسیار قابل توجهی را برای شما به همراه داشته باشد. در نتیجه از تعمیر و عیب‌یابی غیر تخصصی پرهیز کنید.

5. عدم فعالیت چراغ نشانگر در ماینر

پورت اترنت ماینر دارای دو چراغ سبز و زرد رنگ می‌باشد که فعالیت صحیح این چراغ‌ها نشانه‌ی عملکرد اصولی شبکه ماینر می‌باشند. در اغلب دستگاه‌های ماینر چراغ زرد پورت اترنت همیشه روشن و چراغ سبز چشمک زن می‌باشد.

در صورتی که نحوه فعالیت این چراغ‌های نشانگر بهم بخورد، می‌توانید به سراغ بررسی کنترل برد ماینر بروید. اختلال در فعالیت چراغ‌های فوق می‌تواند به دلیل خراب بودن کابل پورت اترنت باشد و با تعویض آن برطرف شود. اما اگر ایراد از کنترل برد ماینر باشد، باید به فکر تعویض یا تعمیر کنترل برد ماینر باشید.

6. خاموش شدن ماینر هنگام بروز رسانی سیستم

اختلال در فعالیت مرورگر ماینر به عقیده بسیاری از کارشناسان، اصلی‌ترین دلیل خاموش شدن ماینر در هنگام بروز رسانی می‌باشد. اما موارد گوناگونی نیز مشاهده شده است که عدم بروز رسانی صحیح دستگاه به خرابی کنترل برد مربوط می‌شود.

این قطعه نه تنها بر روی قطعات داخلی ماینر تاثیر می‌گذارد بلکه می‌تواند اختلالات نرم افزاری مختلفی را نیز برای دستگاه به همراه داشته باشد. در صورتی که بعد از تعویض مرورگر ماینر، قرار دادن تنظیمات بر روی حالت استاندارد و… نتوانستید سیستم آن را آپدیت نمایید، می‌توانید کنترل برد ماینر را بررسی کنید تا در صورت نیاز اختلالات عملکرد آن را رفع کنید و اقدام به تعمیر کنترل برد ماینر تان نمایید.

تعمیر کنترل برد ماینر

7. کم شدن شرعت چرخش فن ها

داغ شدن ماینر در هنگام فعالیت یکی از اصلی ترین نشانه‌های کم شدن سرعت فن‌ها می‌باشد. فن های خنک کننده ماینر با سرعت بسیار بالایی چرخیده و کم شدن جزئی سرعت شان به راحتی قابل ملاحظه نمی‌باشد. اما در بلند مدت و با وجود این مشکل شما می‌توانید افزایش حرارت ماینر در حین فعالیت را به راحتی مشاهده فرمایید.

یکی از اصلی ترین نشانه‌هایی که نیاز به تعمیر کنترل برد ماینر را نشان می‌دهد، کاهش سرعت چرخش فن ها می‌باشد. به شما توصیه می‌کنیم در صورت مواجه شدن با مشکل فوق، دستگاه را به یک فرد متخصص نشان دهید. مگاماینر برای تعمیر تخصصی ماینر های شما، همواره آماده‌ی خدمت رسانی است.

زمان تعویض کنترل برد ماینر برای تعمیر کنترل برد ماینر چقدر است

برخی از مشکلات به وجود آمده برای کنترل برد ماینر با تعمیر و تعویض قطعات مختلف رفع می شوند. کنترل برد ماینر از بخش هایی با نام پاور، GbE، LEDs، SD card و … تشکیل شده است که هر کدام از آنها وظیفه‌ی خاصی را بر عهده دارند.

در مواردی با تعویض قسمت‌های نام برده شده می‌توانید اختلالات به وجود آمده در عملکرد ماینر را به طور کلی برطرف نمایید. دقت داشته باشید که هزینه تعمیر و تعویض قطعات جزئی نام برده نیز قابل توجه می‌باشد.

اما در مواقعی با تعویض و تعمیر بخش‌های فوق نمی توانید مشکل ماینر را حل کرده و باید به سراغ تعویض کنترل برد ماینر به صورت کلی بروید. زمان تعویض کنترل برد برای تمامی ماینر ها یکسان نبوده و به وابسته به میزان استفاده، شرایط نگهداری و … است. در نتیجه برای تشخیص زمان تعویض این قطعه بهتر است به سراغ متخصصین فعال در این عرصه مانند دپارتمان تخصصی تعمیرات مگاماینر بروید.

تعمیر کنترل برد ماینر

هزینه تعمیر کنترل برد ماینر چقدر است ؟

هزینه تعمیر کنترل برد ماینر در اغلب موارد نسبتا بالا و چشمگیر می‌باشد. در هنگام تعمیر یا تعویض این قطعه شما با نوسانات قیمتی مختلف و بسیار وسیعی روبرو می‌شوید. در مواردی تعویض قطعات جزئی کنترل برد هزینه بیشتری نسبت به تعویض کامل قطعه برای شما به همراه دارد.

زیرا شرکت‌های تولید کننده این قطعات اکثرا قطعات را به صورت یک پک کامل تولید و به بازار عرضه می‌کنند. به همین دلیل خرید و پیدا کردن قطعات جزئی تر مثل پاور و LEDs کار نسبتا سخت‌تر و پر هزینه‌تری می‌باشد. به همین دلیل بسیاری از فعالان حاضر در عرصه تعمیر کنترل برد ماینر توصیه می‌کنند که در هنگام به وجود آمدن اختلال در کنترل برد به سراغ تعویض کلی قطعه و جایگزین کردن آن به نمونه اورجینال جدید بروید.

در انتها امیدواریم اطلاعات جامع و مناسبی در زمینه تعمیر کنترل برد ماینر تهران و سایر نکات مهم و مرتبط با این فرایند به دست آورده باشید.