آموزش نصب و راه اندازی ماینر

بهترین راه برای استخراج رمزارزها استفاده از اسیک ماینرهاست. اسیک‌ها (ASIC) یا همان ماینرهای استخراج رمزارز، با سرعت زیادی جایگزین CPUها، لپتاپ‌ها و سایر ابزار ماینینگ شدند. در صورتی که شما هم بخواهید فرآیند ماینینگ را در پیش بگیرید، باید با نحوه‌ی نصب و راه اندازی ماینر آشنا شوید. در مقاله پیش رو قدم به قدم آموزش نصب و راه اندازی ماینر را برای شما تشریح کرده ایم.

استخراج بیتکوین با اسیک ماینر

از موارد حائز اهمیت در نصب و راه اندازی ماینر ها، این است که به محل قرارگیری آنها باید بسیار توجه نمود. شرایط محیطی ماینرها به لحاظ پایین بودن دما، رطوبت مناسب با ماینر مورد نظر، سیستم های تهویه و خنک کننده ی قوی، بسیار مهم اند. از دیگر مواردی که می توان نام برد سرویس دوره ای ماینر بصورت منظم است.

جهت افزایش راندمان و ایجاد سوددهی بیشتر، باید ماینرها را در شرایط مناسبی نگهداری نمود. تا از آسیب‌های احتمالی و ایجاد ضرر جلوگیری کنید. اینجاست که نحوه سرویس دوره ای ماینر اهمیت زیادی پیدا می کند.

اسیک ماینرها مقادیر قابل توجهی برق مصرف می‌کنند. به همین دلیل باید قبل از خرید دستگاه ماینر، بدانید که هزینه برق در مکان شما به ازای هر کیلو وات ساعت چقدر است. هنگامی که از قیمت‌ برق باخبر شدید، می‌توانید با استفاده از ماشین حساب‌های درآمد ماینر، برای تخمین سود آوری فعلی و هزینه عملیاتی هر ماینر بیت کوین استفاده نمایید.

با استفاده از این تخمین به تنهایی بینش کافی بدست می‌آورید، تا تصمیم بگیرید که با هزینه برق به ازای هر کیلو وات ساعت هنوز استخراج بیتکوین مقرون به صرفه است؟ هر ماینر به پریز 220 ولت اختصاصی خود نیز نیاز دارد. بازرسی از سیستم الکتریکی محل شما یکی دیگر از موارد ضروری برای اطمینان از صحت کارکرد دستگاه ماینر است. علاوه بر مکان مناسب برای نصب و راه اندازی ماینر، شما احتیاج به اینترنت دارید و نیازمند کابل شبکه هستید که باید به وای‌فای مودم وصل نمایید.

خرید بهترین اسیک ماینرهای بیتکوین

بهترین انتخاب برای خریدن ماینر، خرید مستقیم از تولیدکنندگان است. مقر اصلی اکثر این تولیدکنندگان در چین می باشد. چین از زمان بوجود آمدن ماینرهای ASIC در صنعت تولید ماینرهای بیت کوین پیشرو بوده‌ است. اما طی کردن چنین پروسه‌ای بسیار زمان‌بر و نیازمند روندهای اداری طاقت فرسا است.

دپارتمان تخصصی مگاماینر بعنوان اولین مجموعه‌ها در حوزه ماینینگ، بعد از چندین سال فعالیت، توانسته است که ماینرهای با کیفیتی را تهیه و در اختیار مشتریان قرار دهد. لذا چنانچه قصد خرید ماینر را دارید می‌توانید آن را به شکل قانونی از شرکت ما خریداری نمایید.

در صورتی که اقدام به خرید، نصب و راه اندازی ماینر کرده‌اید و برای یافتن مکان مناسب و تهیه اینترنت نیز اقدام نموده‌اید، نوبت راه اندازی ماینر بیتکوین است. توصیه ما این است که حتما راهنمای راه اندازی کمپانی تولید کننده را قبل از هر چیز مطالعه نمایید. در ادامه نیز اقدامات لازم جهت run کردن ماینر را برای شما در چند مرحله توضیح خواهیم داد.

مراحل نصب و راه‌ اندازی ماینر

۱) انتخاب تجهیزات

برای نصب و راه‌ اندازی ماینر، شما نیاز به تجهیزات مناسبی دارید. در ابتدا، باید یک ماینر مناسب را انتخاب کنید. امروزه، برخی از برندهای معروف ماینر شامل Bitmain، Innosilicon ،MicroBT و … هستند. همچنین، برای اتصال ماینر به شبکه اینترنت، یک روتر و یا مودم با پورت Ethernet نیز نیاز است.

۲) نصب و راه‌ اندازی سیستم عامل

بعد از خرید ماینر، باید سیستم عامل (یا فریمور) مناسب را بر روی آن نصب کنید. برخی از سیستم عامل‌هایی که معمولاً بر روی ماینرها استفاده می‌شوند شامل Windows، Linux و FreeBDS است. شما می‌توانید این سیستم عامل‌ها را از طریق اینترنت دانلود کرده و بر روی ماینر نصب کنید.

۳) تنظیمات شبکه

پس از نصب سیستم عامل، باید تنظیمات شبکه را بر روی ماینر انجام دهید. برای این کار، ابتدا باید ماینر را به روتر یا مودم خود متصل کنید. سپس، باید به منوی تنظیمات ماینر دسترسی پیدا کنید و آدرس IP، درگاه و دیگر تنظیمات شبکه را تنظیم کنید.