استخراج ارزهای دیجیتال فرآیندی ست که مستلزم استفاده از ماینرها می باشد. طی این فرآیند، ماینرها دچار استهلاک شده و باید به موضوع نگهداری این دستگاه ها اهمیت زیادی داد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور بلاکچین ها، بستری مناسب برای تبادلات و تولید ارزهای دیجیتال فراهم آمده که مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است.

فعالیت در حوزه ماینینگ یکی از زمینه هایی است که می تواند سود زیادی را بهمراه داشته باشد. کاری که شما در فرایند ماینینگ انجام می‌دهید در واقع ایجاد یک جریان ترافیکی به وسیله یک سخت افزار به نام ماینر است. که با حل معادلات ریاضی صورت می گیرد و به نحوی مسئول حفاظت از سیستم بیت کوین می باشد.

جهت افزایش راندمان و ایجاد سوددهی بیشتر، باید ماینرها را در شرایط مناسبی نگهداری کرد. تا از آسیب های احتمالی و ایجاد ضرر جلوگیری شود. اینجاست که نحوه سرویس دوره ای ماینر اهمیت زیادی پیدا می کند.

در این راستا گروه آموزشی مگاماینر جهت استفاده‌ی راحت شما همراهان عزیز، این مطلب و ویدئوی زیر را تهیه کرده اند تا به سادگی سرویس دوره ای ماینر خود را انجام دهید. همچنین جهت تعمیر ماینر و بهره مندی از سایر خدمات ماینینگ، با دپارتمان تخصصی تعمیرات ما در ارتباط باشید.

نحوه سرویس و نگهداری ماینر

سوالی که برای شما پیش می آید این است که چگونه سرویس دوره ای ماینر خود را بدون ایجاد آسیب انجام دهیم؟ برای شروع لازم است تا لوازم نام برده شده در ویدئوی زیر را تهیه و مراحل را شروع نمایید. یادتان باشد که تمام نکات ذکر شده در ویدئو را حتما رعایت کنید که از آسیب های احتمالی جلوگیری نمایید.

 

 

طبق فیلم پیچ های فن و سایر پیچ ها را باز کرده و تک تک قطعاتی که مشاهده می کنید را با قلموی یک اینچی گردگیری نمایید. این فرایند از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا گرد و خاکی که در اثر استفاده‌ی مداوم، روی قطعات می نشیند باعث افت کارکرد ماینر خواهد شد.

به هنگام درآوردن هشبردها، حتما مواظب باشید که آنها را از روی قطعات الکترونیکی بلند نکنید. (فشار به قطعات باعث آسیب به آنها می‌شود). تمیز کردن ورودی هشبرد اهمیت زیادی دارد. تمامی شیارهای روی هشبرد را طبق فیلم با قلمو و مسواک، با دقت تمیز نمایید. این مراحل را برای تمامی هشبردها تکرار کنید.

ماینرها معمولا با فرکانس های بالا کار می کنند و گرد و خاک باعث ایجاد نویز در مدار خواهد شد. داخل کیس و پاور را نیز باد بگیرید تا تمیز شوند. حالا هشبردها را به ترتیب صحیح جا بزنید. برای سفت کردن پیچ ها بهتر است از پیچ گوشتی ترک متر دار استفاده نمایید. پیچ گوشتی را روی دو نیوتون ست کنید.

ابتدا پیچ های هشبردها و بعد پیچ های فن را ببندید. هنگام نصب مجدد فن ها دقت کنید که باد باید از جلوی ماینر وارد و از پشت آن خارج شود. یعنی در سمت جلو باید پره ها را مشاهده کرده و در قسمت عقب باید لوگوی فن دیده شود.

سخن پایانی

پس از طی مراحل بالا سرویس دوره ای ماینر شما انجام شده است. جهت طی این مراحل بصورت حرفه ای و تخصصی و استفاده از سایر خدمات مگاماینر، با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۰۶۶۵۲ در ارتباط باشید. همچنین می توانید از گارانتی ۴۰ روزه ی ما پس از تعمیر استفاده کنید.