تعمیر ماینر

ماینر T17 از جمله ماینرهای پرفروش در کشور ماست، که طرفداران زیادی دارد. این ماینر نیز مانند بقیه ماینرها دچار خرابی می شود و نیاز به تعمیرات دارد. با توجه به مشخصات فنی این ماینر می توان فهمید که این دستگاه منطبق با مشکلات و هزینه ‎های ایران اسمبل شده است.

کمپانی بیت مین به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ ماینر، مدل T17 را با هشریت 40 تراهش به بازار عرضه نموده است. این ماینر دارای 4 می باشد که با سرعت 6 هزار دور در دقیقه می چرخند. به همین علت، فن ها، باعث کاهش میزان قابل توجهی از گرمای ماینر می شوند.

این دستگاه ماینر، رمزارزهایی نظیر بیتکوین، پیرکوین، ژول کوین، بیت کوین کش، آکوین، کیور کوین، آنبریکبل، ایمارک، کرون و تراکوین را ماین می کند. مصرف برق این دستگاه 2200 وات می باشد و می ‌توان گفت نسبت به میزان هشریت دستگاه، عدد قابل توجه و مقبولی است.

رطوبت محیطی که ماینر T17 در آن قرار دارد نباید از 90 درصد افزایش یابد. دمای محیط نیز باید بین 5 تا 45 درجه سانتی گراد تنظیم شود. صدای تولید شده توسط این دستگاه نیز از 82 دسی بل تجاوز نمی کند. در ادامه‌ی مطلب با رفع خرابی و مشکلات ماینر T17 بیشتر آشنا خواهید شد و اطلاعات کافی در خصوص تعمیر ماینر T17 را کسب خواهید کرد.

علت خرابی ماینر T17  

بصورت کلی تمامی ماینرها با ایجاد دو مشکل آسیب خواهند دید. از مهمترین مواردی که باعث ایجاد مشکلات ماینر T17 می شود، گرمای محیط  ماینرهاست. دستگاه ماینر T17 دارای 4 عدد فن است. اما چنانچه بخواهید عملکرد این دستگاه را بهبود بخشید، باید از سیستم های سرمایشی مناسب برای محیط ماینرها استفاده کنید.

در صورتی که نتوانید دمای محیط را کمتر از 45 درجه سانتی گراد نگه دارید، خیلی زودتر از آنچه فکر کنید هشریت دستگاه کاهش یافته و سپس سخت افزار دستگاه آسیب می‌بیند. معمولا دلیل سوختن کنترل برد، هشبرد، فن و … وجود گرمای بیش از حد در محیط نصب ماینرها می باشد.

علت دوم، وجود مشکلات نرم افزاری است. توجه نکردن به آپدیت  فریمورها، دستکاری دستگاه نظیر اورکلاک ماینر ، عدم توجه به نصب آنتی ویروس و. … همگی مشکلاتی هستند که در کوتاه مدت به عملکرد صحیح ماینرآسیب خواهند زد. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم که بروزرسانی فریمور مرتبط با سیستم خود را از طریق مسیرهای صحیح و امن دانلود نمایید. به همین منظور می توانید دانلود فرمور ماینر های خود را از طریق لینک قرار داده شده انجام دهید.

قابل ذکر است که مگاماینر از اولین و برترین تعمیرکاران ماینر و ارائه دهنده ی خدمات حرفه ای در حوزه ی ماینینگ است. لذا جهت تعمیر تمامی قطعات ماینر از تمامی برندها، با ما در تماس باشید:

تلفن مرکز تعمیرات مگاماینر

۰۲۱-۹۱۰۰۶۶۵۲

تعمیر ماینر T17

هر سیستم کامپیوتری با گذشت زمان قدرت اولیه خود را از دست می دهد. چنانچه به نحوه‌ی نگهداری از دستگاه های ماینر اهمیت بدهید، می توانید طول عمر دستگاه را افزایش دهید. اما نهایتا روزی احساس  که می کنید دستگاه عملکرد قبلی خود را ندارد. شاید با صفر شدن هشریت دستگاه مواجه شوید یا ماینر شما دیگر روشن نشود. ما در ادامه مقاله به نحوه‌ی رفع مشکلات ماینر T17 و همچنین تعمیر ماینر T17 می‌پردازیم.

نحوه تعمیر کنترل برد ماینر T17

کنترل برد هر ماینر، به عنوان مغز دستگاه ماینر شناخته می شود. این قطعه وظیفه کنترل دیگر قطعات ماینر را به عهده دارد و تمامی سخت افزارها تحت مدیریت کنترل برد فعالیت می کنند. در صورتی که هر مشکلی در کنترل برد بروز کند، دستگاه ماینر حتی روشن هم نخواهد شد. به همین علت باید مشکل آن را هرچه سریعتر حل نمایید. از جمله مشکلات شایع در کنترل برد ماینر T17 می توان به موارد زیر اشاره نمود:

پیدا نکردن آدرس IP

یکی دیگر از مشکلات ماینرT17 که برای کنترل برد اتفاق می‌افتد شناسایی نشدن IP است. چنین مشکلی ممکن است به دلیل مشکلات کابل اترنت، نرم افزاری و یا روتر باشد. در ابتدا از سلامت کابل و روتر مطمئن شوید و در صورت عدم رفع مشکل، ماینر را ریست نمایید.

دسترسی نداشتن به تنظیمات ماینر

در صورتی که به تنظیمات ماینر دسترسی نداشته باشید، ابتدا باید مشکل را از اینترنت بررسی کرده، در غیر این صورت باید ماینر خود را ریست کنید.

عدم شناسایی  فن ماینر

همانطور که گفتیم کنترل برد به عنوان مغز یک ماینر روی تمامی قطعات دستگاه تسلط دارد. فن های ماینر نیز از قطعات مهم این دستگاه محسوب می شوند. یکی از مشکلات ماینر T17 این است که در صورت عدم شناسایی فن ها عملا چرخشی صورت نمی گیرد و فرایند خنک سازی ماینر متوقف خواهد شد. در این مواقع ابتدا از سلامت کابل ها، پورت ها و خود فن ها مطمئن شوید. چنانچه همه این موارد سالم بودند، کنترل برد ماینر را برای تعمیر به دپارتمان تخصصی تعمیرات مگاماینر بفرستید.

تعمیر هش برد ماینر T17

هشبرد ماینر T17 به عنوان قلب دستگاه، وظیفه حل توابع ریاضی و کسب درآمد را به عهده دارد. با خراب شدن قطعه هشبرد شاید ماینر شما روشن شود ولی عملا از روشن بودن آن سود مالی نصیب شما نمی گردد. به همین علت باید هر چه سریعتر برای رفع خرابی آن اقدام نمایید. در ادامه چندین راه حل برای رفع خرابی هشبرد و روش های تعمیر هش برد ماینر T17 را بررسی می کنیم. اما چنانچه این روش‌ها کارساز نبود، باید دستگاه را برای تعمیر به تعمیرکاران مجرب ما بسپارید تا از آسیب های جدی جلوگیری نمایید.

عدم شناسایی هش برد

در چنین مواقعی یکی از بهترین کارها ریست کردن دستگاه ماینر است. بهتر است همیشه فریمور را به جدیدترین نسخه، بروزرسانی نمایید. در صورتی که آخرین نسخه را دانلود نکرده اید، دانلود و نصب نمایید.

خرابی کابل ها

از سمت هشبرد به طرف دیگر سخت افزارهای ماینر نظیر فن ها، کنترل برد، پاور و … اتصالاتی برقرار است. اول باید مطمئن شوید که تمامی فلت و کابل‌های ارتباطی کاملا سالم باشند. کابل ها را با یک کابل که مطمئن هستید سالم است جایگزین نمایید.

عدم ارتباط هشبرد با استخر استخراج

از دیگر مشکلات ماینر T17 عدم ارتباط با استخر ماینینگ است. در این مورد ابتدا باید ماینر را ریست نمایید. آخرین نسخه فریمور را نصب کرده و در صورت رفع نشدن مشکل استخر دیگری را انتخاب کنید.
مشکل در دیگر قطعات ماینر
گاهی عدم کارکرد هشبرد به علت وجود ایراد در دیگر قسمت‎های ماینر، مانند کنترل برد و فن دستگاه می‌باشد. به همین دلیل بعد از توقف هشینگ، ابتدا از سلامت هش برد مطمئن شوید. (این کار را با نصب هشبردتان روی ماینری دیگر می توانید تست کنید). چنانچه خرابی از دیگر قطعات ماینر نشأت نیاز به تعمیر هش برد نخواهد بود.

تعمیر فن های ماینر T17

یکی دیگر از مشکلات ماینر T17 که ممکن است با آن مواجه شود، شناسایی نشدن فن‌هاست. در این صورت باید چک کنید آیا فن ها سالم هستند یا خیر؟ در صورتی که فن ها سالم باشند مشکل از کابل های اتصالی یا کنترل برد است. چک کردن این موارد کار چندان سختی نیست. اما چنانچه فن ها خراب باشند باید به فکر خرید یک مدل جدید باشید.

سخن پایانی

چنانچه با انجام روش های ارائه شده در این مقاله، مشکلات ماینر شما حل نشد، با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق صفحه ی ثبت سفارش تعمیر، قطعات خود را ثبت نموده و برای ما ارسال نمایید. ضمنا می توانید از تحویل ۴۸ ساعته و گارانتی ۴۰ روزه ما نیز بهره مند شوید.   

رطوبت محیطی برای ماینر T17 چقدر است؟

رطوبت محیطی که ماینر T17 در آن قرار دارد نباید از 90 درصد افزایش یابد.

دمای محیطی که ماینر T17 در آن قرار دارد چقدر باید باشد؟

دمای محیط باید بین 5 تا 45 درجه سانتی گراد تنظیم شود.

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 3 - میانگین: 4 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *