علت سوخیتن هشبرد ماینر

آیا در خصوص علت سوختن هشبرد ماینر، اطلاعی دارید؟

یکی از قطعات حساس ماینر، هشبرد است. سوختن این قطعه، مشکلی رایج می‌باشد که کاربران همواره با آن درگیر هستند. امروزه بازار ارز‌های دیجیتال بسیار داغ است. تقریبا اکثر افراد برای سرمایه گذاری جذب این بازار می‌شوند. بعضی افراد از طریق خرید کردن یا فروختن ارز دیجیتال به دنبال سود هستند و برخی دیگر تصمیم دارند که خودشان این ارز‌ها را استخراج کنند. استخراج ارز توسط ماینر انجام می‌شود.اما گاهی بعضی قطعات ماینر آسیب می‌بینند و ماینر، کارایی خود را از دست می‌دهد. یکی از این قطعات، هشبرد ماینر است. بیایید پیش از آنکه در خصوص علت سوختن هش برد ماینر صحبت کنیم، کمی درباره‌ی وظایف و نقش آن اطلاعاتی کسب کنیم.دراین مقاله از وبسایت مگاماینر، بعنوان بزرگترین مرجع تعمیر هشبرد و تعمیر ماینر به علت روشن نشدن چراغ هشبرد پاسخ خواهیم داد.

آشنایی با هشبرد ماینر و وظایف آن

کاربرانی که با ماینر سر و کار دارند، حساسیت وجود هش برد را می‌دانند. بدون وجود هش برد، ماینر دیگر هیچ ارزشی ندارد. هشبرد ماینر نقش قلب دستگاه را ایفا می‌کند. این قلب تپنده در ماینر وظیفه‌ی پردازش عملیات را بر عهده دارد. ارزش مادی این قطعه نسبت به سایر قطعات بیشتر است و می‌توان از آن به عنوان گران‌ترین قطعه یاد کرد.

بیایید به ساختار هش برد و علت سوختن هشبرد ماینر با جزئیات بیشتری نگاه کنیم. بر روی هشبرد، قطعات ریز کوچکی به نام چیپست وجود دارد که وظیفه‌ی آن‌ها، پردازش اطلاعات است. اگر عمر این چیپست‌ها تمام شود یا دچار آسیب شوند، دیگر کارایی لازم را نخواهند داشت.

بعضی افراد، هش برد ماینر را با برد اشتباه می‌گیرند. یادتان باشد که این دو قطعه از یکدیگر جدا هستند.

مشاهده کنید » علت روشن نشدن چراغ هشبرد

علت سوختن هشبرد ماینر

علت سوختن هشبرد ماینر

ساختار یک ماینر شامل موارد زیر است:

  • 3 تا 5 عدد هشبرد که بر روی آن‌ها چندین چیپست به صورت متوالی قرار گرفته‌اند.
  • 1 عدد کنترل برد
  • 1 نرم افزار
  • 1 کیس

علت سوختن هشبرد ماینر، گرما می‌باشد. فرض کنید یک ماینر در حال کار کردن است. ممکن است محیط پیرامون سیستم بسیار گرم باشد یا سیستم،  به صورت نا‌خودآگاه گرمای بسیار زیادی از خود تولید ‌کند. اگر گرما کنترل نشود، در اثر این بی دقتی، چیپست‌های هشبرد آسیب می‌بینند. در واقع گرما، لحیم کاری‌های موجود در چیپست را از بین می‌برد و در نتیجه، چیپست می‌سوزد.

برای جلوگیری از سوختن هش برد، باید سیستم خنک کننده و فن را تقویت کنید. اما چگونه می‌توانید متوجه شوید که گرمای موجود برای سیستم مضر است؟ بهترین کار این است که همواره لاگ ماینر را بررسی کنید، و به محض آنکه در لاگ خطای:

Temperature is too high! را مشاهده کردید، باید هر چه سریع‌تر کاری انجام دهید، تا محیط اطراف خنک شده و دیگر این خطا در لاگ مشاهده نشود.

موارد قابل توجه در نگهداری هشبرد

بهتر است پیش از آنکه چیپست هشبرد شما بسوزد و شما درگیر یافتن علت سوختن هشبرد ماینر و تعمیر آن شوید، اقدامات زیر را انجام دهید.

  •  ابتدا به سراغ فن‌ بروید. فن قطعه‌ای است که از هش برد در برابر گرما محافظت می‌کند. گاهی ممکن است فن جا به جا شده باشد. در این صورت، فن را در جای صحیح خود قرار دهید، تا مجددا شروع به کار کردن ‌کند. با این اقدام، شما دیگر ارور دمای بالا را بر روی لاگ مشاهده نمی‌کنید.
  •  گاهی گرد و خاک زیاد، موجب انسداد جریان هوا در فن می‌شود. در این صورت، فن خود را تمیز کنید. یادتان باشد که هر چه بیشتر به فن رسیدگی کنید، دیر‌تر هشبرد شما دچار آسیب می‌شود.
  •  گاهی فن، دچار آسیب می‌شود و به درستی کار نمی‌کند. در این حالت شما باید فن موجود را عوض کنید. اگر اطلاع کافی در زمینه‌ی تعویض فن ندارید، از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

علت سوختن هشبرد ماینر

* جهت مشاوره ی رایگان و استفاده از خدمات تخصصی تعمیر ماینر شامل: .تعمیر کارت گرافیک ماینر، تعمیر هشبرد، تعمیر پاور ماینر و تعمیر کنترل برد و سایر خدمات ماینینگ، به دپارتمان مگاماینر مراجعه نمایید.

شایع ترین علت سوختن هشبرد ماینر: گرما

قطعا شما هم بعنوان یک استخراج‌کننده مطلع هستید که ماینرها در مدت فعالیت، گرمای زیادی تولید می‌کنند. اگر این گرما در محیط، به شکل صحیح کنترل نشود، باعث کاهش بازدهی ماینر می‌گردد. همچنین اگر دما از میزان مشخصی بالاتر برود، هشبرد دستگاه در معرض خطر سوختن قرار گرفته و نیاز به تعمیر هشبرد می‌گردد.

هر ماینر دارای یک عدد کنترل برد و ۳ تا ۵ هشبرد می‎باشد و هر هشبرد دارای چندین چیپ است که به صورت متوالی به هم وصل هستند. اگر گرمای ماینر افزایش یابد، باعث سوختن چیپ‌ها و یا باز شدن لحیم کاری موجود در این چیپ‌ها می‌شود.

تمامی این موارد هشریت ماینر را به صفر نزدیک می‌کنند. بنابراین جهت پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی باید هر چه زودتر دمای محیط ماینرها را را کاهش دهید و تجهیزات خنک‌کننده را بیشتر نمایید. اگر علت سوختن هشبرد ماینر شما گرمای بیش از حد نیست و به دنبال سایر علل سوختن هشبرد هستید، ادامه‌ی این مطلب را مطالعه کنید.

نوسان برق، یک علت سوختن هشبرد ماینر

طبیعتاً وقتی صحبت از ماینرها به میان می‌آید، مبحث برق ماینر و حتی برق صنعتی جهت ماینینگ هم جزء مهمی است که افراد ماینر، با آن برخورد می‌کنند.

نوسانات برق و حتی قطع لحظه‌ای برق، باعث آسیب به ماینر می‌شوند:

تمام کسانی که از ماینرها استفاده می‌کنند باید یک جریان ثابت و یکنواخت را به ماینرها برسانند. تا آنها  وظایف خود را به درستی انجام دهند و دچار مشکلات جدی نشوند. یک علت سوختن هشبرد ماینر نیز نوسانات برق است.

به این جهت که فرایند ماینینگ، امری متکی به برق می‌باشد، در نتیجه هرگونه نوسانات و افت ولتاژ می‌تواند علاوه ‌بر وارد کردن خسارت، از بازدهی ماینر نیز کم کند. برای همین استفاده از استابلایزر برای تثبیت و تقویت برق لازم است.

نوسانات برق به چه میزان از طول عمر دستگاه‌های شما می‌کاهد؟

آیا اطلاع دارید که برق شهر و منطقه‌ی شما تا چه حد دچار نوسان است؟ جریان برق شهری توسط نیروگاه‌های عظیم تولید و توسط شبکه انتقال، که دارای ترانس‌های تقویت و تضعیف ولتاژ هستند، با طی مسافتی طولانی به مصرف کننده‌ها می‌رسد. که در این پروسه عوامل زیادی اعم از افت ولتاژ، رعد و برق، تنوع نوع بار مصرفی و… بر روی کیفیت برق تاثیر گذاشته و در اکثر مواقع، برق شهری که به مصرف کننده‌ها می‌رسد دارای نوساناتی می‌باشد.

آیا برای برق ماینر نیاز به محافظ برق داریم؟

یک علت سوختن هشبرد ماینر نوسانات برق است. با این وجود سوالی مبنی بر اینکه آیا به محافظ نیاز داریم، پیش می‌آید. قبل از این که این سوال را از خودمان بپرسیم باید به پاور ماینر خود توجه کنیم که بتوانیم تصمیم نهایی را بگیریم. اگر دستگاه ماینر بازه‌ی ولتاژی داشت، (یعنی اگر ولتاژمان بین یک مقدار تا یک مقدار دیگری باشد)، دستگاه قابل راه‌اندازی است و نباید مشکلی پیش بیاید.

بازه ولتاژی در ماینرهای مختلف، متفاوت است و می‌توانید بازه ولتاژی پاور دستگاه خودتان را از روی مشخصات آن بررسی نمایید. و اگر بعنوان مثال، نوشته بود: فقط با ولتاژ معینی ولت AC کار می‌کند، در این صورت به محافظ برق نیاز دارید.

علت خرابی هشبرد ماینر

یکی دیگر از مشکلات  هشبرد ماینر، از کار افتادن چیپست‌هایش است. اگر مشاهده کردید که قدرت پردازش دستگاه یا همان هش ریت کم شده است، باید چیپست آسیب دیده را تعویض کنید، تا مشکل مرتفع شود.

بر روی هش ریت دو چراغ سبز و قرمز وجود دارد. روشن بودن و چشمک زدن چراغ سبز به معنای آن است که وضعیت دستگاه خوب و نرمال می‌باشد. اما اگر چراغ قرمز روشن شود، یعنی خطایی در عملکرد سیستم وجود دارد.

علت سوختن هشبرد ماینر

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم در خصوص علت سوختن هشبرد ماینر به طور مفصل، مطالبی خدمت شما ارائه دهیم. همانطور که می‌دانید هش برد ابزاری حیاتی برای ماینر است. اما گاهی چیپست هشبرد می‌سوزد و شما را به درد‌سر می‌اندازد. امروزه ماینینگ ارز دیجیتال به شدت رونق یافته است. بنابراین لازم است که اطلاعات خود را درخصوص نگهداری و تعمیر این سیستم افزایش دهید.

در نهایت جهت رفع تخصصی مشکلات و خطاهای ماینر و تعمیر تمامی قطعات آن، به مجموعه مگاماینر مراجعه کرده و یا بصورت آنلاین از طریق سایت، قطعه ی خود را ثبت و ارسال نمایید. همچنین می‌توانید از گارانتی ۴۰ روزه ما پس از تعمیر بهره مند شوید.

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 1 - میانگین: 1 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *