علت کم شدن هشریت ماینر

هشریت یک ماینر وابسته به قطعه هشبرد و کارکرد صحیح آن می‌باشد. پس علت کم شدن تراهش ماینر نیز بستگی به سلامت و شرایط مناسب هشبرد دارد. هشبرد از قطعات بسیار مهم و پر کارکرد ماینر می‌باشد و به آن قلب ماینر نیز می‌گویند. نحوه‌ی صحیح کارکرد آن نیز بسیار مهم است. زیرا هرگونه خرابی آن، باعث افت هشریت ماینر و عدم سوددهی مناسب برای صاحب دستگاه خواهد شد. امیدواریم بتوانید با خواندن این مطلب علت افت هشریت خود را شناسایی نمایید:

علت افت هشریت یا کاهش راندمان چیست؟

کاهش هشریت ماینر دو حالت مختلف دارد که شامل موارد زیر هستند:

  1. حالت اول موقعی ست که هشریت محلی دستگاه شما (هشریتی که در صفحه‎ی استاتوس ماینر Real Time نمایش داده می‌شود) از هش ‌ریت ایده‌آل ماینرتان (هشریتی که در صفحه استاتوس ماینر Ideal Hashrate نشان می‌دهد) کم تر باشد.
  2. حالت دوم زمانی اتفاق می‌افتد که هشریتی که در قسمت داشبورد استخر ماینینگ در بخش ورکر (worker) نمایش داده می‌شود، از هشریت محلی ماینر یا همان (RT)، کمتر باشد.

با راه حل هایی که در این مطلب به شما ارائه خواهیم داد، تا حدی می‌توانید علت کم شدن تراهش ماینر تان را بیابید. در غیر این صورت ماینر خود را برای عیب یابی و رفع مشکل به مرکز تعمیرات تخصصی مگاماینر بیاورید. یا از طریق سایت بصورت آنلاین قطعه و ماینر خود را ثبت و ارسال نمایید. همچنین می‌توانید از خدمات گارانتی ۴۰ روزه ما پس از تست و تعمیر بهره مند شوید.

علت افت هشتریت

موارد مربوط با کاهش هشریت ماینر

چنانچه موارد زیر برای شما پیش آمده، راه حل‌های ارائه شده را برای رفع مشکل هشریت و یافتن علت کم شدن تراهش ماینر ، مطالعه نمایید.

    1. هشریت برخی از بردها صفر شده است.
    2. هش ریت دستگاه ماینر پایین‌تر از اندازه انتظار است.
    3. هشریت یکی از بردها نسبت به بقیه، بیش از حد پایین یا خیلی بالا است.
    4. هش‌ریت برخی برد ها نمایش داده نمی‌شوند.

راه حل‌های ارائه شده در زیر را امتحان نمایید:

حل مشکل و رفع علت کم شدن تراهش ماینر

1. ماینر را ریست نمایید.

2. فریمور ماینر را بروزرسانی یا Reburn  کنید.

3. محیط دستگاه ماینر را خنک نمایید.

اثرات داغ شدن دستگاه ماینر بر میزان هشریت

حتما توجه کنید که یکی از عوامل تاثیرگذار که علت کم شدن تراهش ماینر می‌باشد، داغ کردن دستگاه است. چنین مشکلی با خنک کردن درست دستگاه و محیط، حل خواهد شد. چنانچه با مشکل افت هشریت مواجه شدید، ممکن است داغ شدن دستگاه ماینر باعث به وجود آمدن چنین موردی شده باشد. داغ کردن دستگاه، علاوه بر کم شدن تراهش ماینر و راندمان دستگاه، می تواند باعث خرابی زود هنگام قطعات ماینر هم بشود.

4. دستگاه ماینرتان را از گرد و خاک تمیز نمایید.

 گرد و خاک یک علت کم شدن تراهش ماینر

در بین این موارد، مورد بعدی که باعث کم شدن تراهش ماینر و علت افت هشریت می باشد ، جمع شدن گرد و خاک روی دستگاه و هشبرد است. بنابراین تمیز کردن منظم و خنک نگه داشتن دستگاه ماینر به حل مشکل کاهش هشریت کمک شایانی می‌کند.

5. رطوبت محیط کار ماینر را کاهش دهید.

رطوبت بالا در محل قرارگیری ماینر نیز باعث پایین آمدن هشریت دستگاه می‌شود.

زمانی که هشریت محلی ماینر از میزان هشریت ایده آل کمتر است

مهمترین و رایج ترین دلایلی که باعث بروز چنین مشکلی می‌شوند، معمولا دلایل سخت افزاری است. به این معنی که شاید در دستگاه ماینر شما یا فارم ماینینگ مشکلی رخ داده است. به هر صورت برای اینکه بدانید مشکل دستگاه  و علت کم شدن تراهش ماینر دقیقا از کجاست می‌توانید در بین موارد زیر راه‌ حل‌های احتمالی مشکل خود را پیدا کنید.

A. نمایش ناقص هشبرد ماینر

اولین کاری که در مواجهه با افت هشریت ماینر باید کرد، بررسی وضعیت ماینر یا ماینر استاتوس (Miner Status) است. اگر تعداد هشبردهایی که در این صفحه نمایش داده شده کمتر از تعداد هشبردهای خود ماینر است، بهتر است کابل‌های تغذیه و دیتا را یک بار جدا کنید و دوباره به آن وصل نمایید.

اگر در ظاهر کابل‌ها کهنه شده‌اند و نیاز به تعویض شان می‌باشد، بهتر است این کار را زودتر انجام بدهید. در هر صورت پس از اتصال مجدد یا تعویض کابل‌های ماینر یکبار دستگاه خود را ریست نمایید. در صورتی که اشکال برطرف نشد، باید برای تعمیر ماینر خود فکر جدی‌تر کنید.

شما می‌توانید به صفحه تعمیر هشبرد مگاماینر مراجعه کرده و از خدمات حرفه ای ما در زمینه تعمیرات ماینر استفاده نمایید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید:  موقع عوض کردن کابل‌های دیتا یا کابل‌های تغذیه، حتما باید دستگاه ماینر را خاموش کنید.

B. آیا تعداد هشبردها صفر نمایش داده می‌شود یا سنسور دما، دمای غیر عادی‌ای را نشان می‌دهد؟

در مرحله بعد جهت تشخیص علت کم شدن تراهش ماینر، ابتدا به صفحه ماینر استاتوس خود نگاهی کنید. در این بخش ماینر آنلاین است و هشبردها را نمایش می‌دهد. اما هشریت ماینر صفر یا تعداد اسیک‌ها را صفر نشان می‌دهد و یا نمایش دما غیرعادی است. (یعنی دمای هشبرد مذکور با دمای سایر هشبردها تفاوت زیادی دارد.)

با این حال دمای هر ماینر بسته به تعداد هشبردهایی که دارد، متفاوت است. باید کابل‌های دو سر هشبرد را یک بار قطع و دوباره وصل کرده و دستگاه را ریست نمایید. به شکل معمول در چنین شرایطی مشکل برطرف می‌شود؛ اما در صورتی که حل نشد با مرکز تخصصی تعمیر ماینر ما، تماس بگیرید. همچنین از خدمات گارانتی ۴۰ روزه مگاماینر پس از تعمیر بهره مند شوید.

در ضمن توجه نمایید که باید اتصالات کابل و سوکت دیتا را حین قطع و وصل کردن چک کنید تا مطمئن باشید که کابل تغذیه و سوکت تغذیه روی هشبرد، کنترل برد و خود کابل‌ها از نظر ظاهری مشکلی نداشته باشند. همینطور دقت کنید پین‌های سوکت دیتا کج نشده باشند، سیم و سوکت‌های تغذیه نیز ذوب نشده باشند. امیدواریم با خواندن این مطلب علت افت هشریت خود را پیدا کرده باشید.

 

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 4 - میانگین: 3 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *