تعمیر هشبرد واتس ماینر

اگر شما هم از فعالان ارزهای دیجیتال باشید، قطعا نام واتس ماینر را زیاد شنیده‌اید. این کمپانی با نام میکرو بی تی (Micro Bt) در تولید تجهیزات ماینینگ فعالیت دارد. اگر می‌خواهید به استخراج ارزهای دیجیتال بپردازید، از ماینرهای این کمپانی معروف استفاده کنید.

همانطور که می‌دانید به دلیل کارکرد دائمی این ماینرها، درصد خرابی قطعات و نیاز به تعمیر آنها زیاد شده است. ما در این مقاله به آموزش نحوه تعمیر هشبرد واتس ماینر می‌پردازیم. همچنین جهت تعمیر هشبرد تمامی برندهای ماینر و سایر قطعات، با مگاماینر در ارتباط باشید.

تعمیر هشبرد واتس ماینر

عیب یابی و تعمیر هشبرد واتس ماینر

هشبرد در دسته‌ی مهمترین قطعات یک ماینر می‌باشد و در صورتی که خرابی یا مشکلی در آن به‌وجود بیاید، عملا امکان ماینینگ وجود نخواهد داشت. به همین علت تعمیر هشبرد واتس ماینر یکی از موارد مهمی است که باید هر چه سریع‌تر انجام شود تا از بروز خسارات مالی و کند شدن روند استخراج جلوگیری گردد.

هشبرد ها به عنوان قلب دستگاه ماینر، امکان خرابی بصورت سخت افزاری و یا نرم افزاری را دارند. با توجه به نوع مشکل و علت خرابی هشبرد، می‌توانید خودتان مشکل را حل کرده و یا برای تعمیر هشبرد واتس ماینر تان از یک مجموعه ی حرفه‌ای کمک بگیرید و تعمیر ماینر خود را به مگاماینر بسپارید.

انواع مشکلات هشبرد در تعمیر هشبرد واتس ماینر

هشبرد واتس ماینر به علل مختلفی  می‌تواند دچار مشکل شود: خطاهای رایج در هشبرد واتس ماینر، سوختن هشبرد، همچنین روشن نشدن چراغ هشبرد، همگی از مواردی هستند که در تعمیر هشبرد واتس ماینر دیده می‌شوند. در ادامه‌ی مقاله به مشکلات رایج در هشبرد ماینر می‌پردازیم.

تعمیر هشبرد واتس ماینر

۱) هشریت ماینر به حد استاندارد خود نمی‌رسد

یکی از مهمترین پارامترهای یک دستگاه ماینر، هشریت است و پایین آمدن آن برابر با کاهش سود و درآمد حاصل از استخراج و همچنین ایجاد ضرر مالی برای صاحب ماینر است. در آموزش تعمیر هشبرد واتس ماینر دلایل این موضوع را بررسی می‌کنیم.

۲) پیدا نشدن اسلات هشبرد

در جهت رفع این مشکل، کابل را از دو طرف دوباره وصل کنید و سپس ماینر را ری ‌استارت نمایید.

۳) هنوز ماینر به اندازه لازم گرم نشده است

قبل از آنکه هشریت ماینر به حد نرمالی برسد، حدود ۱۵ الی ۲۵ دقیقه زمان لازم است تا گرم شود.

۴) اتصال نادرست سیم کنترل پاور واتس ماینر (PSU)

چنانچه PSU واتس ماینر به درستی متصل نباشد، پیامی مانند تصویر زیر در بخش Hostname در قسمت Status نشان داده خواهد شد.

مشاهده کنید » تعمیر هشبرد S9k

سیم کنترل پاور واتس ماینر (PSU)

در این مرحله از تعمیر هشبرد واتس ماینر، باید سیم کنترل پاور را دوباره متصل کنید. سپس ماینر را ری استارت نمایید.

تعمیر هشبرد واتس ماینر

۵) هش ریت صفر و تعمیر هشبرد واتس ماینر

همانند مشکل قبلی، در ابتدا کابل را از دو طرف دوباره وصل نمایید، سپس ماینر را ری استارت کنید. اگر همچنان مشکل برطرف نشد، ممکن است ایراد از کنترل برد یا هشبرد باشد.

علل سوختن هشبرد واتس ماینر در تعمیر هشبرد واتس ماینر

حتما به عنوان یک استخراج‌کننده اطلاع دارید که ماینر ها در طول فعالیت شان، میزان زیادی گرما تولید می‌کنند. چنانچه این گرمای ایجاد شده در محیط، بصورت اصولی کنترل نشود، باعث کاهش بازدهی ماینر می‌گردد. همچنین در صورتی که دما از حد مشخص شده بالاتر رود، هشبرد دستگاه در معرض خطر سوختن قرار گرفته و نیاز به تعمیر هشبرد واتس ماینر می‌گردد.

باید بدانید که هر ماینر یک کنترل برد و بین 3 تا 5 هشبرد دارد و خود هشبرد دارای چندین چیپ است که به صورت متوالی به یکدیگر وصل هستند. چنانچه گرمای دستگاه واتس ماینر افزایش یابد، باعث سوختن چیپ‌ها و یا باز شدن لحیم موجود در این چیپ‌ها می‌شود.

همه‌ی این موارد هشریت ماینر را به صفر نزدیک می‌کند. بنابراین جهت پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی باید هر چه زودتر دمای محیط ماینر ها را را کاهش دهید و تجهیزات خنک کننده را بیشتر نمایید.

تعمیر هشبرد واتس ماینر

اگر واتس ماینر به علت Status غیر عادی ری استارت می‌شود

در پروسه عیب‌یابی و تعمیر هشبرد واتس ماینر، یکی از موارد قابل بررسی، ریی استارت شدن آنها می‌باشد. گاها پیش می‌آید که واتس ماینر شما پی در پی، ری استارت شود. از علت‌های رایج آن می‌توان به مشکلات منبع تغذیه، هش ریت پایین و یا گرم شدن زیاد اشاره نمود که در ادامه هرکدام را شرح خواهیم داد.

۱) گرم شدن زیاد از حد ماینر یا  (Overheat)

در این شرایط PSU را دوباره متصل کنید و سعی نمایید محیط ماینینگ را از نظر دما بهبود دهید.

در شکل زیر خطای نشان داده شده در کنترل پنل آمده است.

گرم شدن زیاد از حد ماینر یا  (Overheat)

۲) ممکن است منبع تغذیه (پاور) معیوب باشد

احتمالا فن پاور کار نمی‌کند یا ایراد از برد آن می‌باشد. در این صورت می‌توانید منبع تغذیه خود را جهت تعمیر به دپارتمان تعمیرات مگاماینر ارسال نمایید.

مشاهده کنید » تعمیر هشبرد S11

۳) واتس ماینر شما به دلیل هشریت پایین ری استارت می‌شود

کابل دیتا را دوباره متصل کنید تا از صحیح بودن اتصالات مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن مشکل برای تعمیر واتس ماینر تان، حضورا به ما مراجعه کنید.

تعمیر واتس ماینر

۴) سیستم پاور ناپایدار

زمانی که دستگاه واتس ماینر درحال کار کردن است، تضمین کنید که ولتاژ در رنج 176-264 ولت می‌باشد. همچنین مطمئن شوید که مصرف ماینرها از مرز مشخص شده برای تاسیسات برقِ محلِ ماینینگ، تجاوز نکند.

آیا چراغ هشبرد واتس ماینر روشن نمی‌شود؟ علت چیست؟

از دیگر مشکلات رایج در رابطه با هشریت و احتمال نیاز به تعمیر هشبرد واتس ماینر، روشن نبودن چراغ‌های آن است. هر هشبرد دارای دو چراغ سبز و قرمز می‌باشد. در صورتی که چراغ قرمز روشن باشد حتما خطایی وجود دارد.

اما روشن بودن چراغ سبز نشانه‌ی خوبی است و نشان دهنده‌ی  وضعیت نرمال هشبرد است. در صورتی که چراغ سبز چشمک زن باشد و چراغ قرمز خاموش، یعنی دستگاه شما در وضعیت نرمالی قرار دارد.

تعمیر واتس ماینر

دلیل خاموشی هر دو چراغ قرمز و سبز چیست؟

اگر هیچ یک از چراغ‌های قرمز و سبز روشن نمی‌شوند به احتمال زیاد مشکل از فن دستگاه می‌باشد و برای تعمیر فن واتس ماینر باید از تعمیرکاران مجربی کمک بگیرید.

دلیل روشن بودن یک سره چراغ سبز و چشمک نزدن آن

قبلا هم گفتیم که چراغ سبز در قطعه ی هشبرد در حالت نرمال چشمک می‌زند و اگر ثابت روشن بماند، باید اتصالات شبکه ی آنرا چک کنید. سپس دستگاه را ریست نمایید و آی پی دستگاه را عوض کنید.

آیا چراغ قرمز چشمک می‌زند؟

همانطور که قبل‌تر هم گفتیم، اگر چراغ قرمز دستگاه روشن شود حتما خطایی در دستگاه وجود دارد. این خطا ممکن است در اثر افزایش دمای ماینر و یا از بین رفتن دسترسی ماینر به شبکه باشد.

در این شرایط ابتدا دمای محیط را چک کنید و اگر مشکل از دمای دستگاه نبود اتصالات شبکه را چک کنید و از وصل بودن آن مطمئن شوید. حال باید ماینر را ریست کرده و DHCP را تنظیم نمایید. اگر مشکل ادامه داشت همه آی پی‌ها را به آی پی استاتیک یا DHCP تبدیل نمایید.

تعمیر هشبرد واتس ماینر

هزینه‌ی تعمیر هشبرد واتس ماینر چقدر است؟

بدیهی است که هزینه تعمیر هشبرد واتس ماینر بسته به میزان خرابی و نیاز به تعویض، متفاوت است. نکته‌ی مهم در رابطه با مگاماینر این است که هزینه عیب یابی در این مجموعه رایگان است! در این فرایند بررسی می‌شود که آیا هشبرد دستگاه شما دچار خرابی است یا نه . و اگر هشبرد خراب است، میزان خرابی آن تا چه حدی است.

اگر خرابی هشبرد طوری باشد که امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد، باید هشبرد جدید جایگزین شود. اما ما در مگاماینر تمام تلاشمان بر این است که هشبرد دستگاه شما را با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن تعمیر کرده و به دست شما برسانیم.

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 3 - میانگین: 2.7 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *