تعمیر ماینر Ebit E10

تعمیر ماینر Ebit E10 یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید قبل از  استفاده از آن بدانید. اگر شما هم در حوزه ارزهای دیجیتال تخصص داشته باشید، احتمالاً می‌دانید که ماینر چیست و چگونه کار می‌کند. همان طور که می‌دانید، ماینرها برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند. اسیک ماینر Ebit E10 یکی از بهترین ماینرهای موجود در بازار است که قدرت پردازش بسیار بالایی دارد. از این ماینر برای استخراج ارز دیجیتال بیت‌کوین استفاده می‌شود و با وجود قدرت پردازش بالا، قیمت آن نسبتاً مقرون به صرفه است.

دستگاه ماینر Ebit E10 که توسط کمپانی ای بنگ ارائه می‌شود، دارای هش ریت 18 تراهش بر ثانیه و الگوریتم پردازشی SHA-256 است. با استفاده از این ماینر، شما می‌توانید به‌ راحتی بیت‌کوین را استخراج کرده و به سرمایه‌گذاری بپردازید. بااین‌حال، شاید این ماینر با آسیب‌هایی روبرو شود. به همین دلیل در این مقاله، اطلاعاتی در خصوص تعمیر و نگهداری آن برای شما عزیزان شرح می‌دهیم تا بتوانید به راحتی تعمیر ماینر Ebit E10 را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر، همراه ما باشید.

برای تعمیر ماینر هایی با هش ریت پایین

به یاد داشته باشید که میزان هش ریت ماینر با نحوه تعمیر ماینر ارتباط دارد. پس اگر ماینر شما هش ریت پایینی دارد، اولین کاری که انجام می‌دهید این است که از تنظیم بودن منبع تغذیه اطمینان حاصل کنید. برای این کار و اندازه‌گیری درست، از مولتی‌متر فلوک 15b+ استفاده کنید. اگر هم منبع تغذیه طبیعی شما مشکل دارد، آن را برطرف نمایید.

مراحل عیب‌یابی و رفع مشکل ماینر Ebit E10

 

ماینر Ebit E10

 

 1. اولین کاری که در تعمیر ماینر Ebit E10 باید انجام دهید، روشن کردن آن است. در این مرحله، شما باید بررسی کنید که آیا سه کانال‌ منبع تغذیه، استاندارد هستند یا خیر و این‌ که آیا چراغ نشانگر روشن است یا نه.
 2. اگر منبع تغذیه استاندارد بود و هش ریتی برای بلاک‌های تکی وجود نداشت و یا بعد از گذشت 10 دقیقه بازیابی، هنوز هش ریتی مشاهده نکردید، کنترل برد را بیرون آورده و کانکتور روی برد را تمیز کنید. سپس آن را به‌ درستی جای‌گذاری کنید.
 3. اگر هنوز هم هش ریتی مشاهده نکردید، هش برد را باز کرده و آن را تمیز کنید. این اقدام برای تعمیر ماینر Ebit E10 می‌تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
 4. زمانی که بعد از راه‌اندازی، میزان هش ریت کافی نباشد، تقریباً 15 دقیقه صبر کنید تا میزان هش ریت بازیابی و استاندارد شود. اگر باوجود انجام این کارها هنوز هم هش ریت پایین بود، قطعا هش برد خراب است، در این صورت می‌توانید آن را تعویض کنید یا جهت تعمیر بهتر و اصولی به دپارتمان تعمیرات ماینر مگاماینر در تهران ارسال نمایید.
قطعات ماینر

 

 • چندین بار آن را تست کنید. بهتر است که سه تا پنج بار این کار را انجام دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. با انجام این کار، احتمالاً پردازش به اتمام برسد. در غیر این صورت، مراحل زیر را برای رفع مشکل و تعمیر ماینر Ebit E10 دنبال کنید.
 • اگر تست به‌درستی انجام نشد و میزان هش ریت نیز همچنان پایین بود، ماینر را ری‌استارت کنید. معمولاً با این روش، پردازش پایان می‌یابد. در غیر این صورت، به روش دیگری عمل کنید.

اگر ری‌استارت هم در فرآیند تعمیر ماینر Ebit E10 جواب نداد چه کنیم؟

 • اگر ری‌استارت کردن ماینر هم کاری از پیش نبرد، کنترل برد را خارج کرده و تمام گردوغبار روی آن را تمیز نمایید و سپس مجدداً آن را نصب و روشن کنید. طبق آنچه انتظار می‌رود، مراحل پردازش باید در این مرحله به اتمام برسد؛ در غیر این صورت، مراحل ذیل را اجرا نمایید.
 • اگر پاک کردن گرد و خاک هم کاری از پیش نبرد، شما می‌توانید هش برد را مطابق آنچه در تصویر زیر می‌بینید، تعویض کنید. انتظار می‌رود که در این مرحله، کار به اتمام برسد. اگر همچنان این اتفاق نیفتاد، ادامه‌ی مراحل را در پیش بگیرید.
تعمیر ماینر Ebit E10

 

 • اگر تعویض هش برد هم اثرگذار نبود، منبع تغذیه را تعویض نمایید. احتمال دارد که با انجام این کار، به نتیجه برسید. در غیر این صورت، از روش زیر عمل کنید.
 • اگر با تعویض منبع تغذیه هم کار به اتمام نرسید، کنترل برد را تعویض نمایید. ممکن است با انجام این کار به نتیجه مطلوب برسید. اگر همچنان اتفاقی نیفتاد، به مرحله آخر توجه بفرمایید.
 • احتمالاً  بعد از تعویض کنترل برد، کار شما پایان یابد. در غیر این صورت، برای تعمیر ماینر Ebit E10 فقط باید آن را به‌صورت اصولی تعمیر کنید.

برای تعمیر ماینر هایی با هشریت متوسط و سرعت فن غیرعادی

مراحل بالا برای مواقعی بود که هش ریت ماینر شما پایین باشد. گاهی اوقات، ممکن است هش ریت دستگاه شما تقریباً متوسط باشد. در این موارد، احتمال دارد که سرعت فن ماینر هم تا حدی غیرعادی به نظر برسد. در این صورت، باید مراحل ذیل را اجرا کنید تا بتوانید این مشکل را برطرف نمایید. برای دریافت تمامی خدمات و دانستن هزینه تعمیر ماینر در تهران، از طریق شماره‌ تماس 02191006652 با ما در ارتباط باشید.

مراحل عیب‌یابی و رفع مشکل

 1. برای برطرف کردن مشکل فن، می‌توانید از نرم‌افزار مدیریت شبکه استفاده کنید و در این مرحله، دستگاهی با سرعت فن بین 0 و یا کمتر از 3000 را انتخاب نمایید.
تعمیر ای بنگ

 

 • بخش مدیریت نشانگر را روشن کنید.
 • برای مواقعی که سرعت فن ماینر بین 0 و 3000 است، برای درک میزان سرعت، می‌توانید از سرعت‌سنج لیزری استفاده کنید. سپس فن را خارج کرده و آن را تعویض نمایید.
 • دستگاهی که تنها یک فن با سرعت 0 داشته باشد، می‌تواند موجب کاهش فرکانس شود. زیرا در این دستگاه، دما تا حد زیادی افزایش یافته است. این موضوع بر هش ریت تأثیر گذاشته و از کاهش غیرضروری آن جلوگیری می‌کند.

عیب‌یابی و رفع مشکل هش برد برای خطر نشتی برق

اگر میزان ولتاژ هشدار هش برد، 1 باشد، این بدان معنی است که احتمالاً شما با نشتی برق مواجه هستید. برای بررسی وجود این نشتی روی هش برد، باید حتماً برق را قطع کنید. اگر در این مرحله نشتی را پیدا کردید، می‌توانید آن را با استفاده از چسبی با درجه حرارت بالا، محکم بچسبانید. همچنین برای رفع این مشکل، شما می‌توانید از قلم رنگ هم استفاده کنید.

برای پیدا کردن محل نشتی، باید قسمت زیر برد را نیز چک کنید و به پیچ‌های فرعی هم توجه داشته باشید. اگر باز هم محل نشتی را پیدا نکردید، قطعه سیلیکونی آن را از سینک حرارتی بردارید تا بتوانید پشت هش برد را هم چک کنید که از وجود نشتی آگاه شوید.

تعمیر ماینر Ebit E10

 

هشدار: قبل از اتصال برق، از درست بودن اتصالات اطمینان حاصل کنید و همچنین پیچ‌های منبع تغذیه و هش برد را چک کنید که کاملاً سفت شوند.

 1. به قطبیت درست قطعات قطبی (مانند دیودها، خازن‌ها و …) توجه کنید.
 2. توجه داشته باشید که آیا قطعات لحیم شده دارای لحیم‌زدایی، سوراخ و یا لحیم‌کاری نصفه و نیمه نباشند.
 3. بررسی کنید که دستگاه در محل مسطح و ثابتی قرار داشته باشد.
 4. دوشاخه باید در جای خود کاملاً محکم شده باشد.
 5. به یاد داشته باشید که برای ایمنی بیشتر، باید در حین کار از مچ‌بند ضد الکتریسیته استفاده کنید.
 6. پیچ‌های هیت سینک را ببندید. میزان بیت الکتریکی باید روی پیچ‌ها مشخص باشد.
 7. پیچ‌ها باید کاملاً سفت باشند. برای این کار، می‌توانید از پیچ گوشتی استفاده کنید، در پیچ‌ها نباید هیچ لغزش، شیار و تغییر شکلی وجود داشته باشد.

مراحل عیب‌یابی و رفع مشکل در تعمیر ماینر Ebit E10

 1. در ابتدا، باید استاندارد بودن ورودی و خروجی منبع تغذیه را چک کنید. سپس کنترل برد را بیرون آورده و با استفاده از یک مولتی‌متر، توان هر بخش را به میزان 13.8 ولت و در شرایط عادی، اندازه‌گیری کنید. بررسی کنید که کنترل برد به‌درستی روی بخش طلایی هش برد وصل شده باشد، همچنین به نحوه نصب گریس حرارتی و محکم بودن پیچ‌ها توجه داشته باشید.
تعمیر ای بیت ای بنگ

 

 • ممکن است شبکه قطع شده باشد. هنگامی که شبکه از کار می‌افتد، شما می‌توانید آن را در عرض نیم ساعت بیرون بیاورید و در این مرحله، نیازی به خاموش کردن آن نیست. بااین‌حال، اگر شبکه خاموش شد و نتوانستید در مدت‌زمان کوتاهی آن را خارج کنید، باید ماینر را خاموش کنید. این کار زمانی که اتصال شبکه ناپایدار و ماینر در حال استخراج است، اهمیت بیشتری دارد.

این موارد می‌توانند منجر به خرابی ماینر شوند. به یاد داشته باشید که وقتی شبکه قطع می‌شود، مصرف برق ماینر کاهش نمی‌یابد. بدون استفاده از WIFI و از طریق استاندارد RJ45، به شبکه متصل شوید.

 • در هنگام تعمیر ماینر Ebit E10 شناسه تراشه را بررسی کرده و مطمئن شوید که تمام 70 تراشه را چک کرده باشید. شما می‌توانید PLL هر تراشه را قفل کنید. برای این بررسی، می‌توانید از FPGA استفاده کنید.

شرایط احتمالی پرینت اشتباه

در این صورت، ممکن است شما با هشدارهای متفاوتی روبرو شوید که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم. همچنین توضیح می‌دهیم که برای رفع آن‌ها، باید چه کارهایی انجام دهید.

الف) برد 0 تراشه یک شناسه، پیدا نشده است (board0 chip one id not found)
این گزینه نشان می‌دهد که تراشه یک شناسه، پیدا نشده است. برای رفع این مشکل، ولتاژ 0.8 و 1.8 ولت را در Chip1 تأیید کنید.

ب) قفل Chip1 pll باز شده و بارگذاری متوقف شده است! (Chip1 pll unlock, stop loading!)
این گزینه نشان می‌دهد که تراشه PLL هنوز قفل نشده است. مطمئن شوید که ولتاژ در دو خازن Chip1 به‌اندازه 0.8 و 1.8 ولت باشند.

fre100 board 0 chip 1 total core 10

اگر با عبارت بالا مواجه شدید، بدان معنی است که تعداد هسته‌‎های تراشه عادی نیست. در ابتدا، اتصال کوتاه و لحیم‌کاری روی پایه‌های 12 و 2 تراشه را بررسی کنید. علاوه بر این، بررسی کنید که ولتاژهای 1.8 ولت و 0.8 ولت بیش از اندازه کم یا زیاد نباشند؛ در غیر این صورت، تراشه را تعویض کنید.

 

تعمیر ماینر در تهران

 

هنگامی که اسکن شناسه تراشه به 70 نمی‌رسد، دو هیت سینک کوچک را بیرون بیاورید و آن را اندازه‌گیری کنید. در این اندازه‌گیری، مشخص کنید که آیا ولتاژ هسته (0.8 و 1.8 ولت منبع تغذیه در جلو و پشت تراشه‌ای که به‌تازگی اسکن شد)، نرمال هستند یا خیر.

 1. اندازه‌گیری ولتاژ هسته؛ میزان نرمال ولتاژ هسته تقریباً بین 0.375 و 0.55 است. بعد از اندازه‌گیری ولتاژ، برای تعمیر ماینر Ebit باید میزان کم یا زیاد بودن و یا اصلاً وجود داشتن یا نداشتن ولتاژ را تعیین کنید. در ابتدا، اندازه‌گیری را از تراشه اسکن‌شده شروع کنید و سپس هسته ولتاژ سایر تراشه‌ها را اندازه‌گیری کنید. اگر ولتاژهای 8.0 و 1.8 طبیعی نبودند، حتماً باید بررسی کنید که دستگاه‌های دسته‌بندی شده SOT23-5 و SOT-23 آسیب ندیده باشند.

سنجش ولتاژ

علاوه بر این، تصور کنید که ولتاژ اندازه‌گیری شده یک اتصال کوتاه و یا مدار باز است. در این صورت، باید تغییر شکل دادن یا ندادن PCBA، شکسته شدن یا نشدن لحیم و یا آسیب دیدن یا ندیدن خازن را چک کنید.

 • تنظیم ولتاژ هسته بالا؛ مقاومت تنظیم ولتاژ هسته (که در حال حاضر یک اهم است) کاهش یافته یا یک مقاومت یک تا سه اهمی (بسته 1206/1210) به آن اضافه می‌شود.
 • تنظیم ولتاژ هسته پایین؛ مقاومت تنظیم ولتاژ هسته (به‌اندازه یک اهم) را برای افزایش یافتن (بسته 1206/1210) تنظیم کنید.
ماینر ای بنگ

 

 • ولتاژ هسته برای رفع مشکل اندازه‌گیری نشده است؛ علاوه بر این، شما در حین کار باید مچ‌بند الکترواستاتیک بپوشید و به امنیت خود اهمیت بدهید.
 • برای تجهیزات مربوط به هیت سینک، باید در نظر بگیرید که اشیاء خارجی روی هیت سینک را ارزیابی کنید. همچنین باید بررسی کنید که هیچ‌گونه برآمدگی روی هیت سینک وجود نداشته باشد، زیرا این امر می‌تواند منجر به آسیب به ماینر شود.
 • اگر بعد از انجام کارهای فوق، هنوز هم برد مشکل داشت و نیاز به تعمیر ماینر بود، باید تراشه را تعویض کنید. اما تراشه چه مواقعی باید تعویض شود؟ برای پاسخ، به ادامه مقاله توجه کنید.
 • هنگامی که داده‌های تراشه اول قابل‌اندازه‌گیری نیستند، تراشه a را تعویض کنید.
 • هنگامی که داده‌های بازگشتی نیز قابل‌اندازه‌گیری نیستند، تراشه a+1 را با یک تراشه جدید جایگزین کنید.
 • اگر شرایط آزمایش کردن تراشه وجود ندارد، تراشه‌های a و a+1 را تعویض نمایید.
 • برای اندازه‌گیری تراشه، از یک اسیلوسکوپ (نوسان سنج) استفاده کنید. در این میان، فرض کنید که تراشه a را اسکن کرده‌اید؛ سپس تراشه a را اندازه‌گیری و داده‌ها را به a+1 ارسال کنید. در نهایت، داده‌های بازگشتی از a+1 به a را نیز اندازه‌گیری کنید.
تعمیر ماینر

 

خلاصه‌ای از سایر شرایطی که در آن 70 تراشه می‌توانند اسکن شوند:

 1. آیا می‌توان مصرف برق را افزایش داد یا خیر (تک برد با فن، حدوداً 680 تا 710 وات)؟
 2. آیا میزان هش ریت استاندارد است؟
 3. بعد از گذشت کمی زمان، مصرف برق ماینر کمی بالا رود و مجدداً کاهش می‌یابد.
 4. بعد از روشن شدن ماینر، میزان استاندارد بودن ولتاژ هر گروه را بررسی کنید و همچنین مطمئن شوید که در حین اسکن تراشه، مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر ولتاژ بعضی از گروه‌ها در حین انجام کارهای بالاتر از 200M کم و زیاد می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم کارهای زیر را برای تعمیر ماینر Ebit انجام دهید:
 5. کابل تنظیمات شبکه، ورودی یا روتر را چک کنید و مطمئن شوید که شبکه به‌درستی کار می‌کند.
 6. اطمینان حاصل کنید که کابل در حین وارد شدن و خارج شدن از جای مخصوص خود، به‌درستی تنظیم شود. همچنین پین‌ها نباید کج باشند و کابل تنظیم‌کننده ولتاژ هم نباید خراب شود.
 7. مرتباً عیب‌های اساسی را بیابید و آن‌ها را رفع کنید. همچنین برای تعمیر ماینر و نحوه نگهداری آن‌ها، تجربه بیشتری کسب نمایید.
 8. اگر ماینر مرتباً ری‌استارت می‌شود و یا هش ریت آن ناپایدار و در نوسان است، می‌توانید شناسه ماینر را پینگ کرده و برای بررسی هرگونه مشکل، آن را بررسی نمایید.
 9. هنگام ارتقای نسخه اجزای کوچک ماینر، شما باید سیستم ویندوز 10 خود را فایروال کنید؛ در غیر این صورت، امکان ارتقا را به شما نخواهد داد.
تعمیر ماینر Ebit E10

 

کلام آخر

تعمیر ماینر Ebit یکی از مهم‌ترین موضوعات مربوط به این دستگاه است که اطلاع از آن‌ها می‌تواند تا حد زیادی به سود شما باشد. ما در این مقاله، هر چیزی که در حوزه نگهداری و تعمیر ماینر به آن نیاز داشتید را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که ماینر Ebit چگونه عیب‌یابی و رفع مشکل می‌شود، از خواندن این مطلب غافل نشوید.

جهت انجام تمامی خدمات تعمیر ماینر در تهران، با مجموعه‌ی مگاماینر در ارتباط باشید.

 

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 1 - میانگین: 1 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *