تعمیر هشبرد

هشبردها یکی از قطعات داخلی و اصلی دستگاه ماینر می‌باشند. البته در هر ماینر چندین هشبرد وجود دارد. هشبرد از قطعات اساسی ماینرها محسوب می‌شود و سرویس و نگهداری آن اهمیت بسزایی در کارکرد دستگاه شما دارد. در صورت خرابی قطعه هشبرد و عدم رسیدگی به آن، متحمل ضررهای هنگفتی می‌شوید. لذا خدمات تعمیر هشبرد از موارد مهمی است که به شما کمک می‌کند تا درگیر هزینه‌های اضافی و گاها تعویض هشبرد نشوید. دپارتمان مگاماینر با سالها تجربه و سابقه‌ای درخشان در زمینه تعمیرات ماینر، همراه شماست تا از ضررهای احتمالی جلوگیری نمایید.

تعمیر هشبرد با تضمین کیفیت

گاه به واسطه ایرادات مختلف، یک سری مشکلات برای چیپ‌ها و مدار تغذیه هشبرد ایجاد می‌شود. این اتفاق سبب می‌شود که دستگاه توانایی درستی در استخراج رمز ارز نداشته باشد. حتی دیده شده که دستگاه به طور کامل از کار می‌افتد. این موارد می‌بایست به طور دقیق رعایت شود و قطعاً نیاز به بررسی‌های دقیق‌تری دارد. ما در مگاماینر با گرد هم آوردن تیمی متخصص و کار آزموده با استفاده از ابزارآلات روز دنیا و همچنین قطعات اورجینال، خدمات خود را تضمین کرده ایم. به همین منظور ما به مشتریان مگاماینر، پس از تعمیر هشبرد و تست آن، به مدت ۴۰ روز گارانتی خدمات می‌دهیم و این تضمینی بر کیفیت ماست.

چه زمانی نیاز به تعمیر هشبرد ماینر است؟

خرابی هشبرد زمان مشخصی ندارد. یعنی ممکن است که برای دستگاه های کم کارکرد نیز این مشکل ایجاد شود. خرابی این قطعه شامل یک سری علائم خاص و قابل تشخیص است. اگر دقت لازم روی نشانه‌ها صورت بگیرد می توان به جای تعویض هشبرد، آن را تعمیر کرد.

یکی از مواردی که سبب می‌شود تا به تعمیر هشبرد فکر کنید، کاهش راندمان است که به اصطلاح به آن هش ریت گفته می‌شود. دستگاه‌های ماینینگ شامل میزان استخراج مشخصی هستند و در نهایت بر اساس همین اصول به فروش می‌رسند. گاه دیده می‌شود که هش ریت از میانگین ماین حقیقی دستگاه بیشتر است. در برخی مواقع نیز هشریت اعلامی دستگاه از میزانی که روی تستر نوشته شده است بسیار بیشتر خواهد بود. در واقع در این وضعیت دیده می‌شود که یکی از چندین هشبرد ماینر دچار آسیب شده و نیاز به خدمات تعمیر هشبرد خواهد بود.

تستر ماینر می‌تواند کمک زیادی به شما کند. تغییر وضعیت به x از مواردی است که در تستر ماینر مدنظر قرار می‌گیرد. در واقع بسیاری از استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال تلاش می‌کنند که از تسترهای ماینر برای کنترل وضعیت ماینر استفاده کنند. تسترها هستند که به کاربر نشان می‌دهند که وضعیت کار به چه صورت است.

یعنی مشخص می‌کند که عملیات ماینینگ به درستی صورت می‌گیرد یا خیر. اگر وضعیت دستگاه ماینر روی تستر ایکس یا dead قرار بگیرد به این معنی است که هشبرد دچار مشکل شده است و این موضوع باید به طور دقیق بررسی شود. البته که پروسه تعمیر هشبرد ماینر بر اساس میزان خرابی هشبرد در نظر گرفته می‌شود.

اگر حرارت چیپ ها نمایش داده نمی‌شود نیاز به تعمیر هشبرد دارید!

یکی از موارد مهمی که در خصوص دستگاه های تستر ماینر دیده می‌شود توانایی آنها در خصوص نمایش فرکانس و دمای هر چیپ هشبرد است که می‌بایست به شکل جداگانه نمایش داده شود. بنابراین اگر دمای چیپ روی تستر قابل رویت نباشد به این معنی است که چیپ یا هشبرد دچار مشکل است و نیاز به تعویض یا تعمیر هشبرد خواهد بود. تیم تخصصی تعمیر هشبرد در مگاماینر می‌توانند مشکل نمایش حرارت چیپ ها را برطرف کنند. البته که این موضوع می‌تواند بر اساس موقعیت دستگاه نیز سنجیده شود. در بهترین شرایط حرارت چیپ‌ها می‌تواند روی کیفیت دستگاه اثرگذار باشد.

هشبرد از مهمترین قسمت‌های دستگاه ماینر محسوب می‌شود. عدم شناسایی این قطعه سبب می‌شود تا ضرر مالی زیادی به شما وارد شود. کسانی می‌توانند در حوزه‌ی تعمیرات هشبرد فعالیت نمایند که از نظر عملکرد باتجربه بوده و آگاهی کاملی به موقعیت دستگاه شما دارند. به هر صورت نیاز است که این قطعه از نظر عملکرد مورد ارزیابی قرار بگیرد و پروسه‌ی تعمیر نیز به شکل درستی دنبال شود.

عدم شناسایی یکی از هشبرد ها

هشبرد از مهم‌ترین بخش‌های یک ماینر است و عدم شناسایی یکی از هشبردها می‌تواند موجب از کار افتادن ماینر و باعث ضرر مالی زیادی برای استخراج کنندگان شود. آسیب‌دیدگی هشبرد یا کنترل برد، کابل‌های دیتا می‌توانند از جمله دلایل به وجود آمدن چنین مشکلی باشند. اما دلیل اصلی عدم شناسایی یکی از هشبردها چیست و چه راهکاری برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد؟

آسیب‌ دیدگی هشبرد

چنانچه مشکل شما بعد از بررسی کابل‌ها برطرف نشد، احتمال آسیب‌دیدگی هشبرد ماینر وجود دارد. هشبرد از قطعات بسیار حساس در دستگاه‌های ماینر می‌باشد. تعمیر هشبرد آسیب دیده نیازمند داشتن دانش و تجربه در این زمینه‌ است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر آسیب‌دیدگی هشبرد از یک متخصصان با تجربه مگاماینر کمک بگیرید.

کابل‌های دیتا یا (فلت)

ماینر را خاموش کرده و بعد از جدا کردن کابل‌های دیتا، آن‌ها را مجددا وصل نمایید. تعویض کابل‌های سیگنال نیز یکی از راهکار‌های پیشنهادی برای رفع این مشکل است.

آسیب‌ کنترل برد

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آسیب‌های احتمالی کنترل برد و بررسی راهکارهای پیشنهادی کارشناسان مقاله « قطعات کنترل برد ماینر » را مطالعه کنید. شما همچنین می‌توانید برای تعمیرات دستگاه‌های ماینر خودتان به کارشناسان متخصص مگاماینر مراجعه کنید.

دمای بیش از حد با توجه به لاگ یعنی چه؟

نیاز است که لاگ دستگاه به صورت مرتب چک شود تا از کارکرد درست آن اطمینان حاصل شود. یک سری راهکارهای مهم نیز در این زمینه وجود دارد که توسط متخصصین تعمیرات در نظر گرفته می‌شود. به هر حال تیم تعمیر هشبرد در ابتدا وضعیت فن‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

در این راستا انسداد جریان هوا بررسی می‎‌شود یعنی فن تمیز خواهد شد. موضوع مهم دیگر این است که دمای اتاق کاهش یابد. دقت کنید که کاهش دمای اتاق از مواردی است که معمولاً به نتیجه کار کمک زیادی می‌کند. محیط اطراف ماینرها باید خنک باشد.

علت سوختن هشبرد ماینر

فکر می‌کنید چه دلیلی سبب سوختن و از کار افتادن هشبرد ماینر می‌شود؟ هر ماینر دارای 3 الی 5 هشبرد است. البته در این دستگاه ها یک کنترل برد و یک کیس نیز اجرا شده است. هش برد شامل مجموعه ای از چیپ‌ها است که به شکل متوالی به هم بسته شده اند.

زمانی که ماینر در حال کار است می‌تواند در بازه‌های زمانی طولانی در معرض دمای بالا باشد. این موضوع سبب می‌شود که چیپ ها دچار سوختگی شوند و یا لحیم ها باز شوند. این موضوع به دلیل گرمای شدید است و سبب سوختن هشبرد و صفر شدن هش ریت ماینر می‌شود.

در واقع زمانی که یک یا چند چیپ هشبرد از کار بیفتد، مشاهده می شود که قدرت پردازش یا هشریت کاهش پیدا می‌کند. در این صورت تیم تعمیر هشبرد اقدام به تعویض چیپ می‌کنند تا مشکل مورد نظر برطرف شود. هشریت هر ماینر مرتبط با تعداد چیپست هایی است که روی هش برد نصب شده است. این موضوع باید توسط تیم تعمیرات به دقت سنجیده شود.

تعمیر هشبرد ماینر

ثبت آنلاین تعمیر هشبرد

به هر حال تعمیر هشبرد کار ساده ای نیست. هرچه پروسه تعمیر اصولی تر دنبال شود اثر بخش‌تر خواهد بود. علت روشن نشدن چراغ هشبرد نیز از مواردی است که باید به تیم تعمیر هشبرد در تهران سپرده شود. تیم تعمیر هشبرد می‌توانند دقت ویژه ای روی منبع تغذیه هم داشته باشند. در این راستا می‌توانید از طریق لینک زیر، قطعه یا دستگاه خود را ثبت نمایید و تعمیر تخصصی آن را به دپارتمان های ما در مگاماینر بسپارید.

تعمیر تخصصی هشبرد شاید به ظاهر ساده به نظر برسد اما به طور کلی پروسه طولانی مدتی است و نیاز است که شرایط آن سنجیده شود. یک نکته دیگر که اهمیت زیادی دارد این است که برای تعمیر این قطعه نیاز است که میزان خرابی مشخص شود. هرچه میزان خرابی مشخص باشد می‌توان تصمیم بهتری برای دستگاه گرفت. در بهترین شرایط یک نکته مهم را از یاد نبرید که تعمیر و تعویض هشبرد باید به واسطه قطعات اورجینال صورت بگیرد. این قطعات می‌توانند بهترین گزینه محسوب شوند و عملکرد مناسبی داشته باشند. شما می‌توانید سرویس قطعات و سرویس دستگاه ماینر را به شکل روتین دنبال کنید. در این زمینه نیز می‌توانید از طریق سایت مگاماینر، پنل خدمات، سرویس دوره ای ماینر را کلیک نموده و از آموزشهای رایگان بهره مند شوید.

تعمیر تخصصی هشبرد در مگاماینر

دپارتمان فنی و تعمیرات تخصصی هشبرد، با کادری حرفه‌ای از متخصین زبده رشته‌های کامپیوتر و الکترونیک از سال ۱۳۹۹ خدمات خود را به مشتریان گرامی ارائه کرده است. یکی از مطرح‌ترین دپارتمان‌های تعمیر هشبرد در تهران مجموعه مگاماینر می‌باشد.

ما در مگاماینر با به کار بردن ابزار و تجهیزات به روز دنیا و با همکاری متخصصین عالی رتبه با سابقه کاری بین‌المللی، هر گونه نگرانی شما همراهان عزیز را بابت تعمیر هشبرد، تعویض آن، و پشتیبانی انواع مدل‌های ماینر برطرف کرده‌ایم.

در این راستا دپارتمان تعمیرات ماینر (تعمیر تمامی قطعات و همچنین تعمیر هشبرد) ما در تهران، قطعات ماینرهای زیر را با گارانتی ۴۰ روزه تعمیر کرده و با پشتیبانی رایگان به شما عزیران ارائه می‌دهد.

 • Whatsminer
 • Innosilicon
 • Antminer
 • Ebangminer
 • Cheetahminer
 • Avalonminer
 • iBelink
 • Goldshell

قابل ذکر است که بسته بندی قطعات و یا ماینرهای تعمیر شده، به ایمن‌ترین روش صورت می‌گیرد و از بابت ارسال سالم آنها خیال مشتریان را آسوده کرده‌ایم.

مراحل تست و تعمیر هشبرد در مجموعه مگاماینر:

 1. پذیرش کالا: در این مرحله می‌توانید از طریق لینک زیر، قطعه یا دستگاه خود را ثبت نمایید:
  کلیک کنید: ثبت سفارش تعمیر
 2. ورود کالا به انبار
 3. با توجه به نظر کارشناس فنی، هر قطعه وارد دپارتمان تخصصی خود شده (به عنوان مثال پاور ماینر به متخصصین تعمیرات پاور ماینر، هشبرد واتس ماینر به متخصصین تعمیرات هشبرد واتس ماینر یا هشبرد انت ماینر به متخصصیت تعمیرات هشبرد انت ماینر و هر قطعه یا برند دیگر نیز به دست متخصص تعمیر آن قطعه و یا برند، می‌رسد.) و تعمیر می‌گردد.
 4. بعد از فرآیند تعمیر، قطعه وارد پروسه‌ی تست می‌شود.
 5. در این مرحله واحد QC قطعه ی تعمیر شده را چک کرده و مجدد به انبار تحویل می‌هد.
 6. تمامی مراحل برای مشتریان عزیز، از طریق اس ام اس ارسال می‌گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره برای تعمیر هشبرد و سایر قطعات ماینرتان با ما تماس بگیرید.

 

تماس با ما:

021-91006652