قطعات کنترل برد ماینر

همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد، کنترل برد ماینر یکی از قطعات بسیار مهم این دستگاه است. از وظایف مهم کنترل برد، کنترل کردن قطعات مختلف یک ماینر می‌باشد. همچنین این قطعه از بخش‌های پر مصرف یک ماینر بوده و طبیعتا استهلاک بیشتری نیز دارد. به همین علت، خرابی یا عدم کارکرد آن بسیار مهم است و تعمیر قطعات کنترل برد ماینر یا تعویض آن را جدی بگیرید. با توجه به اینکه هر گونه خاموشی یا عدم کارکرد صحیحِ ماینر ارزهای دیجیتال، برای صاحب آن مساوی ضرر خواهد بود، پس تعمیر قطعات به خصوص تعمیر کنترل برد ماینر را جدی بگیرید. برای آشنایی بیشتر با این قطعه‌، همراه ما باشید تا در ادامه با قطعات کنترل برد ماینر بیشتر آشنا شوید.

وظایف کنترل برد چیست؟

کنترل برد یک ماینر بخش زیادی از وظایف را در یک ماینر بر عهده دارد. کارکرد صحیح قطعات کنترل برد ماینر همواره باید نظارت و چک شود. وظایف کنترل‌ برد را می توان به بخش‌های زیر تقسیم کرد :

1. کنترل سیستم خنک کننده‌ یا همان فن دستگاه

ماینرها به علت میزان بالای پردازش و حجم کارکردشان، دمای بسیار زیادی را در محیط اطراف تولید می‌نمایند. به همین دلیل داشتن سیستم خنک کننده‌ی مناسب در ماینر امری مهم و ضروری است. همچنین در هر ماینر، کنترل برد وظیفه‌‌ی هدایت و کنترل این سیستم خنک کننده را نیز بر عهده دارد. از این بابت که از آسیب‌های جبران ناپذیر ناشی از گرما به قطعات مختلف ماینر جلوگیری نماید.

 

2. هماهنگ کردن هشبردها توسط قطعات کنترل برد ماینر

وظیفه‌ی هشبردها، پردازش داده ها در هر دستگاه ماینر می‌باشد و هر ماینر نیز بیش از یک عدد هشبرد دارد. قاعدتا در صورت هماهنگی بین هشبردهای دستگاه، ماینر نیز عملکرد بهتری خواهد داشت و هشریت نیز بالاتر خواهد بود. کنترل برد ماینر همان قطعه ای است که وظیفه‌ی ایجاد و هماهنگی بین هشبردها را بر عهده دارد.

3. کنترل کردن پاور ماینر

جهت فعالیت صحیح یک دستگاه ماینر، جریان برق باید به شکل منظم به قطعات مختلف یک ماینر برسد. قطعات کنترل برد ماینر بر پروسه‌ی هدایت این برق رسانی به تمامی قسمت‌های مختلف ماینر نظارت دارند. در صورت خرابی دستگاه به هر علتی، جهت تعمیر ماینر به دپارتمان تخصصی تعمیرات مگاماینر مراجعه کرده و از ۴۰ روز گارانتی ما پس از تعمیر، بهره‌مند شوید.

4. منتقل کردن داده‌ها به پردازنده اصلی

بعد از انجام عملیات پردازش داده برای دریافت پاداش توسط هشبردها، داده‌های مربوطه را به پردازنده اصلی ارسال می‌نمایند. محاسبه و پردازش هشریت دستگاه ماینر نیز از دیگر وظایف کنترل برد می‌باشد.

تعمیر یا تعویض قطعات کنترل برد ماینر؟

همه‌ی کنترل بردها دارای یک پردازنده‌ی اصلی هستند که در صورت خراب شدن، عدم کارکرد و نیاز به تعویض، هزینه‌ی هنگفتی خواهند داشت. در خیلی از موارد، مبلغی که بابت تهیه‌ی این قطعه از بازار آزاد باید بپردازید، مساوی با هزینه‌ی خرید یک کنترل‌برد نو می‌باشد.

زیرا شرکت‌های سازنده‌ی ماینرها، قطعاتی مانندChip ،PCB ،ZYNQ  و غیره را در حجم انبوه خریداری یا تولید می‌کنند. در صورتی که خرید همین قطعات به تعداد کم یا تکی، هزینه‌ا‌ی چندین برابر خواهند داشت.

نکات مهم در خرید و یا تعویض قطعات کنترل برد ماینر

چنانچه کنترل برد ماینر شما آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، حتما باید به نکات زیر توجه کرده و آنها را در نظر بگیرید. زیرا انتخاب نادرست چنین قطعه ی مهمی، قطعا برای شما چالش‌ها و ضررهایی را به همراه دارد.

جهت خرید تمامی قطعات ماینر، کنترل بردهای اورجینال و همچنین تعمیر یا تعویض قطعات کنترل برد ماینر به دپارتمان مگاماینر مراجعه کرده و تعمیر ماینر و سایر قطعات آن را به ما بسپارید.

a) اصالت کنترل برد ماینر

دقت داشته باشید که خریدن یک کنترل برد تقلبی آسیب بزرگی به دستگاه شما و درآمدتان می‌رساند. قطعات فیک و تقلبی ماینرها با استانداردهای نامناسبی ساخته می‌شوند. همچنین ممکن است به سایر قطعات نیز صدمه بزنند. در زمان شروع به کار نیز باعث کاهش هشریت یا همان راندمان دستگاه خواهند شد.

b) سازگاری برد با خود دستگاه و نوع کوین

مهم‌ترین نکته در هنگام خرید کنترل برد، توجه به سری ماینر و مدل دستگاه ماینر می‌باشد. برخی از کنترل بردها فقط با بعضی از دستگاه‌های ماینر کار سازگاری دارند. به همین علت قبل از خرید کنترل برد، نسبت به سازگاری آن با ماینرتان اطمینان حاصل نمایید.

c) گارانتی کنترل برد

گارانتی محصولی مانند کنترل برد ماینر، یکی دیگر از موارد مهمی که توصیه می‌کنیم هنگام خرید به آن دقت کنید. کنترل بردهای دارای گارانتی، کیفیت و اصالت تضمین شده‌ای دارند. در صورت خرابی نیز، قطعات اورجینال، توسط مجموعه‌ای حرفه‌ای مانند مگاماینر، قابل تعمیر هستند و شما را دچار چالش نمی‌کنن. جهت تعویض یا تعمیر کنترل برد ماینر خود با ما از طریق واتسپ یا صفحات سایت، در ارتباط باشید.

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 0 - میانگین: 0 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *