مشاوره و راه اندازی فارم ماینینگ

یکی از خدماتی که مجموعه مگا ماینر جدای از خدمات تعمیر ماینر به مشتریان خود ارائه می نماید مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ است. این مجموعه ارائه دهنده خدمات مشاوره ای و فروشگاهی در زمینه رمز ارزها می باشد. این موسسه با هدف ایجاد اشتغال از ایده های جدید کاری حمایت کرده و کاربران خود را جهت تحقق ایده ها راهنمایی می نماید. راه اندازی مزرعه استخراج رمز ارز یکی از ایده های خلاقانه جدید در جهت کسب درآمد است.

انجام این کار علاوه بر تهیه تجهیزات، مکان و سرمایه اولیه نیاز به برنامه ریزی دقیق و حساب شده دارد. هدف از فرایند ماینینگ انجام یکسری فرایند است که منجر به تایید یک تراکنش در دنیای رمز ارزها می شود. با اضافه شدن این تراکنش به بلاکچین کاربر پاداش دریافت می کند. در این مقاله بررسی می کنیم برای راه اندازی پروژه استخراج رمز ارز چه مواردی را باید در نظر گرفت.

ماینینگ چیست؟

یکی از مراحل مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ آشنا کردن کاربر با مفاهیم و اصطلاحات پایه کار است. ماینینگ به فرایندی اطلاق می شود که کاربر از طریق آن رمز ارزها را استخراج و انباشت می کند. این فرایند مبتنی بر محاسبات ریاضی پیچیده و خاص است. برای انجام این محاسبات ریاضی پیچیده نیاز به کامپیوترهایی با قدرت پردازش بالا است. این کامپیوترها قادرند معادلات سخت ریاضی را حل کنند. هر رمز ارزی که یک ماینر استخراج کند در یک بلوک ذخیره می شود و حق دسترسی به آن در اختیار کاربر استخراج کننده است.

فارم ماینینگ در واقع به گروهی از تجهیزات سخت افزاری از جمله سرورها و کامپیوترها گفته می شود که فرایند استخراج رمز ارزها را انجام می دهند. یک مزرعه استخراج رمز ارز یا فارم ماینینگ به علت ادغام منابع با هم سودآوری بیشتری دارد. علت تجمع تعداد زیادی سخت افزار در یک فارم ماینینگ پیچیدگی زیاد محاسبات برای استخراج یک رمز ارز است. یکی از بزرگترین مزارع استخراج رمز ارز استان لیائونینگ در کشور چین است. این مزرعه از سال 2021 تاکنون توانسته 700 بیت کوین در ماه استخراج کند.

یکی دیگر از اصطلاحاتی که در مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ مورد بحث و بررسی قرار می گیرد نرخ هش ریت است. این نرخ بر اساس تعداد محاسبات انجام شده توسط ASICها در هر ثانیه به دست می آید. نرخ هش ریت بر اساس واحدهای مگا، گیگا، ترا و اگزا هش در ثانیه بیان می شود. هر چقدر نرخ هش ریت بالاتر باشد احتمال استخراج رمز ارز و حل معادلات و تایید در بلوک های بلاکچین بالاتر می رود.

مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ
مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ

مفهوم استخر ماینینگ

مفهومی که گاهی کاربران آن را معادل فارم ماینینگ تلقی می کنند استخر ماینینگ است. فارم ماینینگ  به مکانی مثل یک اتاق، زیر زمین، انباری یا یک کارخانه بزرگ که با تجهیزات استخراج (GPU ، فن های خنک کننده، منابع تغذیه  ، ASIC) پر شده اطلاق می شود.  همه تجهیزات در یک مزرعه در یک محیط جغرافیایی متمرکز قرار دارند. از آنجایی که با گذر زمان فرایند استخراج یا در واقع محاسبات ریاضی پیچیده تر می شود نیاز به قدرت پردازشی روز به روز بیشتر می شود.

بنابراین ماینرها به این نتیجه رسیدند که برای رسیدن به درآمد پایدار باید با هم متحد شوند. این ایده اصلی استخر ماینینگ بود. وقتی چند فارم ماینینگ با هم ترکیب شوند استخر ماینینگ را تشکیل می دهند. در این استخر ماینینگ همه چیز به صورت اتوماتیک با یک پلتفرم باز انجام می شود. همه ماشین ها و تجهیزات فارم ماینینگ ها به استخر متصل می شوند و قدرت محاسباتی چند برابر می شود. در این حالت کسب سود بیشتر و به نسبت شرکا بین همه تقسیم می شود.

چالش های پیش روی راه اندازی فارم ماینینگ

یکی از موضوعات مهم مورد بحث در مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ بحث هزینه ها است. برای خرید تجهیزات، شبکه سازی و نگهداری آنها باید هزینه کنید. برق مصرفی استخراج رمز ارز بسیار زیاد است. اغلب مزرعه های بزرگ رمز ارز در محل هایی راه اندازی می شوند که قیمت برق پایین است. سودآوری استخراج رمز ارز نوسان زیادی دارد و به عواملی شامل قیمت سایر اقلام، فناوری ها و سیاست ها وابسته می باشد. بحث دشوار بودن فرایند استخراج را نیز باید در نظر گرفت.

در گذشته استخراج با کامپیوترها با کمک GPU و CPU انجام می شد و این کار بسیار زمان بر بود. الان در فناوری بلاکچین یک بیت کوین تنها در 10 دقیقه کامل می شود. محاسبات استخراج تا حدی پیچیده است که فقط ASICها قادر به انجام آنها هستند. ASICها با تراشه مخصوصی که دارند تراکنش های تایید شده را در زمان کوتاهی تولید می کنند. با توجه به نوسانات بیت کوین در سال های اخیر سرعت فاکتور مهمی در استخراج محسوب می شود.

مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ

نکات مهم مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ

مهمترین توصیه در مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ محاسبه سودآوری کار استخراج قبل از شروع کار است. به کمک ماشین حساب های آنلاین مخصوص محاسبه سودآوری استخراج می توان بررسی کرد سرمایه اولیه بعد از چه مدتی برگشت می خورد. پارامترهایی مثل میزان مصرف انرژی، قیمت بیت کوین، نرخ هش ریت، قیمت تجهیزات و … را در این ماشین حساب ها باید وارد کنید تا نتیجه دقیقی به دست آورید. استخراج رمز ارزی مانند بیت کوین برای یک ماینر پاداشی معادل با 5/12 بیت کوین به همراه دارد. با توجه به کارمزدی که هر ماینر از تایید تراکنش ها دریافت می کند درآمد خوبی به دست می آورد. وسایل و تجهیزات لازم برای راه اندازی فارم ماینینگ شامل موارد زیر است:

  • کیف پول: کیف پول انواع مختلفی دارد. می تواند یک برنامه تحت وب، یک اپلیکیشن موبایلی یا یک دستگاه سخت افزاری باشد.کیف پول وظیفه دارد از رمز عبور محل ذخیره سازی بیت کوین ها محافظت کند.
  • نرم افزار استخراج: دو نمونه معروف نرم افزار استخراج BTC و CG نام دارند.
  • ثبت نام در یک استخر ماینینگ: با این  کار علاوه بر سرعت بیشتر در استخراج، سود بیشتری هم دریافت می کنید. زیرا بلوک ها سریعتر تکمیل می شوند و پاداش بین همه تقسیم می شود.
  • خرید تجهیزات: باید برای راه اندازی فارم ماینینگ یک کامپیوتر متصل به اینترنت، ASIC (دستگاه مخصوص استخراج)،  منبع برق سه فاز، فن خنک کننده تهیه کنید.
  • انتخاب مکان مناسب

مهمترین توصیه شما برای راه اندازی فارم چیست؟

مهمترین توصیه در مشاوره راه اندازی فارم ماینینگ محاسبه سودآوری کار استخراج قبل از شروع کار است. به کمک ماشین حساب های آنلاین مخصوص محاسبه سودآوری استخراج می توان بررسی کردسرمایه اولیه بعد از چه مدتی برگشت می خورد. پارامترهایی مثل میزان مصرف انرژی، قیمت بیت کوین، نرخ هش ریت، قیمت تجهیزات و ..

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 0 - میانگین: 0 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *