آموزش رایگان تعمیر ماینر

یکی از خدماتی که مجموعه مگا ماینر به شما عزیزان ارائه می نماید آموزش رایگان تعمیرات ماینر است. ماینر دستگاهی است که برای استخراج رمز ارزها به کار می رود. با وجود تنوع زیاد ماینرها می توان گفت از نظر عملکرد و قطعات تقریبا شبیه هم هستند. برای کارکرد صحیح ماینر باید همه قطعات درست باشند. اگر قطعه ای مهم مثل پاور از کار بیفتد کل دستگاه خراب می شود. شما برای آشنایی با تعمیرات ماینر می توانید از خدمات آموزش رایگان تعمیرات ماینر ارائه شده در سایت استفاده نمایید. در این آموزش ها به شما روش های تشخیص خرابی قطعات مختلف در یک ماینر آموزش داده می شود. در این مقاله چند مورد از خرابی ها ومشکلات رایج ماینرها را با هم بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

تعمیر ماینر

در آموزش رایگان تعمیرات ماینر به شما آموزش می دهیم وقتی دستگاه دچار عدم کارایی یا از کار افتادگی شد متوجه شوید کدام قطعه خراب شده است. قطعات مشترک در همه ماینرها شامل فن، هشبرد، کنترل برد و پاور است. پاور یکی از قطعات مهم در یک ماینر است که وظیفه تامین برق دستگاه را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب شود برق به سایر قسمت های ماینر نمی رسد و دستگاه از کار می افتد. کنترل برد قطعه ای است که ارتباط بین هشبردهای یک ماینر را برقرار می کند.

همچنین خروجی هشبردها به بیرون را کنترل می کند. اگر این قطعه خراب شود ماینر خاموش می شود. هشبردها وظیفه انجام محاسبات سنگین را بر عهده دارند و جزء قطعات گران یک ماینر محسوب می شوند. احتمال خرابی و استهلاک این قطعه نیز بالا است. اما بهتر است تعمیر نهایی ماینر را به افراد متخصص بسپارید. در ادامه به صورت جداگانه برخی قطعات مهم و روش تشخیص خرابی آنها را بررسی می کنیم.

آموزش رایگان تعمیرات ماینر
آموزش رایگان تعمیرات ماینر

آموزش رایگان تعمیرات ماینر بخش پاور

یکی از مباحث مهم در آموزش رایگان تعمیرات ماینر آموزش تعمیر قطعه مهمی به نام پاور است. این قطعه برای یک ماینر فوق العاده مهم است. اگر شک دارید که پاور دستگاه شما به درستی کار می کند یا نه؟ مراحلی را که در ادامه بیان می شود دنبال کنید.

در مرحله اول تعمیر پاور ماینر مهمترین کار چک کردن ولتاژ ورودی و ولتاژ استاندارد دستگاه ماینر است. ولتاژ برق ورودی به یک ماینر را با یک مولتی متر می توانید اندازه گیری کنید. برای این کار مولتی متر را در حالت DC قرار دهید. ماینرها برای کار کردن باید ولتاژ لازم را از پریز برق دریافت کنند. اگر ولتاژی کمتر یا بیشتر از ولتاژ استاندارد به یک ماینر وارد شود نمی تواند به درستی کار کند. پس بهتر است ولتاژ ماینر خود را بررسی کنید. سپس چک کنید ولتاژ برق مصرفی متناسب با دستگاه ماینر شما هست یا خیر؟

برای اندازه گیری ولتاژ ماینر به کمک مولتی متر باید پروب قرمز (سیاه) را به کانکتور زرد و سیاه و همچنین به ورودی های مثبت و منفی PSU متصل کنید. اگر عددی که مولتی متر نشان می دهد 12 باشد پاور کاملا سالم است و مشکلی ندارد. برای تست پاور می توانید آن را روی یک دستگاه دیگر که از سلامت آن مطمئن هستید نصب کنید. اگر کار نکرد یعنی خراب است و در صورتی که کار کند باید خرابی سایر قطعات به خصوص کنترل برد را چک کنید.

روش تشخیص خرابی هشبرد

روش تشخیص خرابی هشبرد در دوره آموزش رایگان تعمیرات ماینر به صورت زیر است. اولین کار چک کردن قسمت متصل به کابل دیتا یا جانکشن است. می توانید هشبرد خراب را با یک سالم جا به جا کنید. اگر دستگاه کار کرد جانکشن سالم است. سپس کابل هایی که هشبرد را به کنترل برد وصل می کنند را چک کنید. اگر کابل ها سالم باشند نتیجه می گیریم احتمال اینکه هشبرد خراب باشد وجود دارد. بنابراین یک هشبرد سالم را با آن جا به جا می کنیم. اگر دستگاه کار کرد هشبرد خراب است و اگر کار نکرد خرابی سایر قطعات را باید چک کرد.

علائم خرابی کنترل برد ماینر

اگر کنترل برد کار کند ولی IP ندهد نشانه خرابی آن است. در حالت دیگر اگر IP بدهد ولی هنگام ورود به بخش IP به مشکل می خورید، نشانه خرابی جانکشن هشبرد است. اگر کنترل برد روشن نشود یا نقاطی روی آن دیده شود نشانه سوختن آی سی است.

آموزش تعمیرات ماینر

علائم خرابی فن

برای تشخیص خرابی فن در دوره آموزش رایگان تعمیرات ماینر اولین پیشنهاد جایگزینی یک فن سالم است. اگر دستگاه کار کرد فن خراب است. ولی اگر فن سالم هم کار نکرد ممکن است جانکشن خراب باشد. باید سایر قطعات راچک کنید. اگر فن را درست نصب نکنید خیلی زود خراب می شود برای این کار حتما از افراد متخصص استفاده کنید. فن دستگاه ماینر را باید به صورت دوره ای تمیز کنید. دمای محیط باید خنک باشد تا به فن خنک کننده دستگاه فشار وارد نشود.

جمع بندی نهایی

در مبحث آموزش رایگان تعمیرات ماینر تاکید می شود، برخی قطعات قابل تعمیر نیستند. به عنوان مثال قطعه ای مانند کنترل برد اگر از نظر ظاهری سوخته یا شکسته نباشد می توان آن را تعمیر کرد. یا اگر پردازنده اصلی در کنترل برد سوخته باشد دیگر قابل تعمیر نیست و صرفه اقتصادی ندارد. یکی از دلایل خرابی ماینرها و قطعات درون آنها وجود گرمای زیاد محیط است. سعی کنید همیشه محیط را خنک نگهدارید تا به دستگاه ها فشار وارد نشود.

در این مقاله به صورت خلاصه مباحثی از دوره آموزش رایگان تعمیرات ماینر ارائه شده در سایت مگاماینر بعنوان یکی از بزرگترین مراکز تعمیر ماینر در کشور را بررسی کردیم. در این دوره ها روش تعمیر و تشخیص خرابی قطعات یک ماینر مثل فن، پاور، هشبرد، کنترل برد و … آموزش داده می شود. از آنجایی که تعمیر ماینر یک کار تخصصی است بهتر است حتما از نیروی متخصص برای تعمیر کمک بگیرید.

شما می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه مگا ماینر ضمن دریافت خدمات مشاوره رایگان، درخواست نیروی متخصص نمایید. زیرا ممکن است جانکشن در اثر مشکلی که در سایر بخش ها بوده، خراب شده باشد. شما حتی اگر مجدد قطعه را تعویض کنید به مرور زمان مجدد می سوزد. بنابراین تشخیص اولیه را می توانید خودتان انجام دهید ولی تعمیرات نهایی ماینر را به افراد متخصص بسپارید.

روش تشخیص خرابی هشبرد به چه شکل است؟

اولین کار چک کردن قسمت متصل به کابل دیتا یا جانکشن است. می توانید هشبرد خراب را با یک سالم جا به جا کنید. اگر دستگاه کار کرد جانکشن سالم است. سپس کابل هایی که هشبرد را به کنترل برد وصل می کنند را چک کنید.

علائم خرابی کنترل برد ماینر چیست؟

اگر کنترل برد کار کند ولی IP ندهد نشانه خرابی آن است. در حالت دیگر اگر IP بدهد ولی هنگام ورود به بخش IP به مشکل می خورید، نشانه خرابی جانکشن هشبرد است. اگر کنترل برد روشن نشود یا نقاطی روی آن دیده شود نشانه سوختن آی سی است.

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 4 - میانگین: 5 ]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *