علت بالا رفتن دمای ماینر

اگر در حوزه استخراج بیت کوین و کریپتو فعالیت می کنید، حتما از اهمیت دستگاه های استخراج بیت کوین یا همان ماینرها خبر دارید. از همان سال های ابتدایی فعالیت رمز ارز بیت کوین به عنوان پادشاه ارز های دیجیتال تا به امروز، ماین کردن یا همان استخراج جزو اصلی ترین روش های به دست آوردن این رمز ارز بوده است.

دستگاه های ماینر امروزه به یکی از سیستم های کاربردی و پولساز برای بسیاری از افراد جامعه، دولت ها،‌ سرمایه داران و … تبدیل شده اند که درآمد قابل توجهی نیز برای ایشان به همراه دارند. ما در این مقاله به بررسی علت بالا رفتن دمای ماینر و نکات مهم مرتبط با آن می پردازیم. به شما توصیه می کنیم اگر در زمینه استخراج با ماینر فعال هستید یا قصد فعالیت در این حوزه را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

در صورت خرابی هر یک از قطعات ماینر و نیاز به مشاوره ی رایگان، با دپارتمان تعمیر ماینر ما تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

بررسی علت بالا رفتن دمای ماینر :

1- حرارت بالای محیط :

بسیاری از کارشناسان فعال در عرصه استخراج و ماینینگ معتقد هستند که اصلی ترین علت بالا رفتن دمای ماینر، دمای بالای محیط می باشد. امروزه مشاهده می شود که بسیاری از افراد ماینر های خود را در مکان های نامناسب و با دمای بالا قرار می دهند و با مشکل بالا رفتن درجه حرارت ماینر رو به رو می شوند.

توجه داشته باشید که دمای محیط نگهداری و فعالیت ماینر ها همواره باید در یک شرایط ایده آل و مناسب قرار داشته باشد. به عنوان مثال در روز های گرم تابستانی که دمای هوا به ۳۵ الی ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد، شما باید ماینر ها را در محیطی با دمای نهایتا ۳۰ درجه نگهداری نمایید. دقت داشته باشید که فعالیت ماینر در محیط های گرم می تواند سبب وارد شدن آسیب های بسیار جدی به قطعات دستگاه در کوتاه مدت شود.

علت بالا رفتن دمای ماینرعلت بالا رفتن دمای ماینر

2- علت بالا رفتن دمای ماینر: احتمال ایراد در هیت سینک ها :

یک علت بالا رفتن دمای ماینر، ایراد در هیت سینک ها می باشد. هیت سینک های ماینر جزو اصلی ترین قطعات به کار رفته در دستگاه می باشند که فعالیت ماینر بدون آن ها امکان پذیر نمی باشد. این قطعات دارای وظایف مهم و قابل توجهی در دستگاه می باشند و می توانند دمای دستگاه را تحت تاثیر قرار دهند. لازم به ذکر است که افتادن هیت سینک ها مانند خرابی آنها می تواند سبب افزایش دمای ماینر شود.

برای رفع این مشکل شما می توانید به سراغ هش برد هایی بروید که دمای آن ها به بیش از ۸۰ درجه سانتی گراد رسیده است. با تعمیر یا تعویض هش برد های فوق، مشکل حرارت دستگاه حل خواهد شد. دقت داشته باشید اگر تعداد هش برد های با دمای بالا بیش از یک عدد باشد، ضمن تعمیر قطعه آسیب دیده باید به سراغ یک سیستم خنک کننده مناسب برای ماینر خود بروید.

3- فرسودگی برخی از قطعات دستگاه :

دستگاه های ماین یا استخراج بیت کوین دارای یک ساختار و طراحی کاملا صنعتی می باشند. این دستگاه ها همانند سایر تجهیزات و ماشین آلات صنعتی دچار فرسودگی می شوند. همچنین دقت داشته باشید که در این دستگاه ها نیز قطعات مصرفی مختلفی وجود دارد که به مرور زمان باید آن را تعویض نمایید. در صورت عدم تعویض قطعات مصرفی در موعد مقرر و فرسودگی دستگاه، شما با مشکلات مختلفی رو به رو خواهید شد که یکی از اصلی ترین آن ها، ‌بالا رفتن دمای ماینر می باشد.

بالا رفتن دمای ماینر در بلند مدت می تواند آسیب های بسیار جدی و غیر قابل جبرانی را به ماینر وارد نماید. در نتیجه همواره مراقب تعویض به موقع قطعات دستگاه، تمیز کاری ( در صورت نیاز ) و … باشید. گردگیری ماینر یکی از اصلی ترین وظایف دارندگان این تجهیزات می باشد که می تواند تاثیر بسیار چشمگیری بر روی عمر مفید ماینر ایشان داشته باشد.

علت بالا رفتن دمای ماینرعلت بالا رفتن دمای ماینر

4- عدم تعویض خمیر سیلیکون :

در هنگام بررسی علت بالا رفتن دمای ماینر، به طور حتم با پدیده ای به نام خمیر سیلیکونی بر خواهید خورد. عدم تعویض خمیر سیلیکونی یکی دیگر از اصلی ترین دلایل بالا رفتن دمای ماینر ها می باشد. عدم گردگیری و تمیز کاری مناسب، استفاده بلند مدت از دستگاه و … جزو دلایلی می باشند که می توانند مدت زمان تعویض این خمیرها را کاهش دهند.

به شما توصیه می کنیم همواره در بازه های زمانی استاندارد به سراغ تعویض خمیرهای سیلیکونی ماینر بروید. لازم به ذکر است که در زمان خرید خمیرهای سیلیکونی باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. از مهم ترین نکات موجود در این زمینه می توان به رسانایی حرارتی بالا، منبع تامین، برند تولید کننده و … اشاره کرد.

5- علت بالا رفتن دمای ماینر: ایراد در فن خنک کننده ماینر :

دستگاه های ماینر مانند بسیاری از تجهیزات صنعتی که با پدیده افزایش دما رو به رو می شوند، دارای فن خنک کننده می باشند. ایراد در فن های موجود در دستگاه می تواند سبب افزایش حرارت دمای ماینر شود. به شما توصیه می کنیم همواره مراقب این قطعات مهم باشید.

زیرا خرابی و اشکال در فن دستگاه می تواند مشکلات و عوارض متعددی را برای آن به همراه داشته باشد. به شما توصیه می کنیم در هنگام خرید فن خنک کننده برای ماینر همواره به سراغ برندهای شناخته شده و با سابقه موجود در بازار بروید. این کار می تواند عمر مفید دستگاه ماینر شما را به میزان بسیار قابل توجهی افزایش دهد.

علت بالا رفتن دمای ماینرعلت بالا رفتن دمای ماینر

نکات مهم در یافتن علت بالا رفتن دمای ماینر :

بعد از بررسی علت بالا رفتن دمای ماینر، باید با یک سری از نکات مهم و مرتبط با این پدیده آشنا شوید. به عنوان مثال دارندگان دستگاه های ماینر همواره باید از سیستم های خنک کننده مناسب و سازگار با محیط فعالیت ماینر استفاده کنند.

دقت داشته باشید که سیستم خنک کننده مناسب ماینرهای فعال در محیط های مرطوب با سیستم های مناسب ماینرهایی که در مناطق خشک و گرم فعالیت می کنند، متفاوت می باشد. در نتیجه شما همواره باید به نکاتی مثل محل فعالیت، سیستم خنک کننده، گرد گیری، تعویض قطعات و … توجه داشته باشید.

برای امتیاز این نوشته کلیلک کنید!
[ کل: 0 - میانگین: 0 ]

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *